LGS'den 360 aldım diye azar işitiyorum

Abinizin yaşı kaç veya iyi bir eğitimi var mi?
Babanizla konuşun evin reisi laf etse herkes mum gibi kalır adamin sizi koruması lazim.

Hocam benim babamın ve annemin yaşı biraz yaşlı babam 60 yaşını devirdi annemde 50 yaşını devirdi (ben biraz geç oldum)ondan babam laf etse de annem daha baskın oluyor ve abimde annemin yanında olunca.

Haklılar aslında, bi kaç sene oku fark edeceksin çöküşünü. Çalışın iyi lisede okuyun, 90 ortalamayla giren liselerde tenefüste uzun eşşek oynuyorlar, kalite çok düştü. İlerde pişman olmamak için temelini sağlamlaştır. Gittiğin okulda 9'da derslerini sağlam tutmaya bak, aileni YKS ile mutlu et. Bizim durumumuz kötüydü, annem ne zorluklarla seni dershaneye gönderdim demişti, ben 390 almıştım, çok üzülmüştüm. Yapamıyordum, olmuyordu matematik. Nitelikli çok iyi bir meslek lisesi kazanmıştım, annem anadolu lisesinde okumanı istiyorum dedi, ben de oraya nakil aldım, keşke çalışsaydım da adam akıllı okulda okusaydım diye pişmanlık çekiyorum. 2009 LGS tayfa, umarım siz de pişman olmazsınız.

2025/2026 AYT TYT sınavına yaklaşık 2.5 3 yıl çalışırsanız 550 puan bile alırsınız. Veya para kazanın. Eğer aylık 1000 euro kazansaydınız 6 ay sonra ailenizin suratına bir tomar para atardınız. O zaman evin içinde kedi kesseniz bile bir şey demezlerdi.

Haklılar aslında, birkaç sene oku fark edeceksin çöküşünü. Çalışın iyi lisede okuyun, 90 ortalamayla giren liselerde tenefüste uzun eşek oynuyorlar, kalite çok düştü. İleride pişman olmamak için temelini sağlamlaştır. Gittiğin okulda 9'da derslerini sağlam tutmaya bak, aileni YKS ile mutlu et. Bizim durumumuz kötüydü, annem ne zorluklarla seni dershaneye gönderdim demişti, ben 390 almıştım, çok üzülmüştüm. Yapamıyordum, olmuyordu matematik. Nitelikli çok iyi bir meslek lisesi kazanmıştım, annem Anadolu lisesinde okumanı istiyorum dedi, ben de oraya nakil aldım, keşke çalışsaydım da adamakıllı okulda okusaydım diye pişmanlık çekiyorum. 2009 LGS tayfa, umarım siz de pişman olmazsınız.

Hocam bir yere kadar hak veriyorum ama bu kadar da değil insan çocuğunu 360 aldı diye dövüp psikolojisini yerle bir edemez.

Haklılar aslında, birkaç sene oku fark edeceksin çöküşünü. Çalışın iyi lisede okuyun, 90 ortalamayla giren liselerde tenefüste uzun eşek oynuyorlar, kalite çok düştü. İleride pişman olmamak için temelini sağlamlaştır. Gittiğin okulda 9'da derslerini sağlam tutmaya bak, aileni YKS ile mutlu et. Bizim durumumuz kötüydü, annem ne zorluklarla seni dershaneye gönderdim demişti, ben 390 almıştım, çok üzülmüştüm. Yapamıyordum, olmuyordu matematik. Nitelikli çok iyi bir meslek lisesi kazanmıştım, annem Anadolu lisesinde okumanı istiyorum dedi, ben de oraya nakil aldım, keşke çalışsaydım da adamakıllı okulda okusaydım diye pişmanlık çekiyorum. 2009 LGS tayfa, umarım siz de pişman olmazsınız.

Abartmayın. Adam öldürmekle ayni tutuluyor bu olay nasıl hakli olabilir iyi misiniz?

2025/2026 AYT TYT sınavına yaklaşık 2.5 3 yıl çalışırsanız 550 puan bile alırsınız. Veya para kazanın. Eğer aylık 1000 euro kazansaydınız 6 ay sonra ailenizin suratına bir tomar para atardınız. O zaman evin içinde kedi kesseniz bile bir şey demezlerdi.

Hocam avukat olmak istiyorum ondan dolayı çalışacağım.

Öncelikle merhaba çok çalışkan bir öğrenciydim ve zekiydim denemelerimde 430-450 arası alıyordum ama matematikte okuma hatalarımdan dolayı 360 aldım ve dayak yiyip "sen benim hayal kırıklığımsın" anne ben adam mı öldürdüm diyorum "adam öldürmenle aynı kefeye koyuyorum bu yaptığını" diyor ve psikolojim bozuldu iyi şeyler düşenemiyorum çevremdekiler 250 alıyor 280 alıyor 330 alıyor ben hata yapmama rağmen 360 alıyorum ve bunlar oluyor hocam. Ne yapmam lazım? Psikolojim alt üst oldu.

Hocam bu aileden kurtulamazsın maalesef:(
Bende yazılım okumak istiyorum dedim mesleki lisede bilisim okiyim dedim yok dediler simdi Anadolu lisesinde başarısızim diye azarliyorlar

Geri
Yukarı