LGS'nin manyak zorluğu

Evet haklısınız sorular zor ama giren herkese zor olduğu için en azından eleme yapabiliyor. Bu açıdan düşününce zor olması daha iyi.

Kesinlikle katılıyorum. Liseye girmek için 13-14 yaşındaki öğrencileri böyle zor bir sınavla strese sokmanın bir anlamı yok.
Ekran görüntüsü 2023-02-15 130753.png

Şu soruya bakınca midem bulanıyor. 13-14 yaşındaki bir öğrenciden böyle soruları yapmaları istiyorlar. İnanılmaz.

Hocam onlar çok zor oluyor gerçekten yani MEB'in yaptığı soru gibi bile gelmiyor.
Bu sitedeki sözeli indirin bakın hocam.

Geçen yıl bu LGS'ye girmiştim. Türkçesi çok zor gelmişti bana ama sayısal basitti.

Kesinlikle katılıyorum. Liseye girmek için 13-14 yaşındaki öğrencileri böyle zor bir sınavla strese sokmanın bir anlamı yok.
Eki Görüntüle 1669407
Şu soruya bakınca midem bulanıyor.
Elbette anlamı yok ama öğrencileri nasıl elemeyi planlıyorsunuz üst seviyedeki liselere nasıl almayı planlıyorsunuz.

Geçen yıl bu LGS'ye girmiştim. Türkçesi çok zor gelmişti bana ama sayısal basitti.

Elbette anlamı yok ama öğrencileri nasıl elemeyi planlıyorsunuz üst seviyedeki liseslere nasıl almayı planlaıyorsunuz.

Hocam ben bir tek matematikten korkuyom ama daha önümde 15 ay var yani onu da hallederim umarım.

Hocam ben bir tek matematikten korkuyorum ama daha önümde 15 ay var yani onu da hallederim umarım.

Umarım halledebilirsiniz size geometri soru bankasını tavsiye edebilirim matematiğimi çok geliştirmişti.

Eki Görüntüle 1669407
Şu soruya bakınca midem bulanıyor. 13-14 yaşındaki bir öğrenciden böyle soruları yapmaları istiyorlar. İnanılmaz.

Bu soruyu hatırlıyorum. Aman aman bir zorluğu yoktu. Benzerlik konusunu bilmeniz yeterli. Sorunun uzun olduğuna bakıp moral bozmaya gerek yok.

2019-2020 eğitim yılında yapılan LGS'ye girmiştim, sözelde sorun yaşamamıştık. Bizim hocalarımız genelde fenden başlayın kısa sürede matematiğe geçin derdi, öyle de yaptım fen 15 ila 20 dakika sürdü ve matematiğe geçtim, kalan 1saatte sadece 17 soruya bakabildim. Girdiğim sene zor denemelerde bile 16 17 net çıkartırken LGS matematik o sene girdiğim en zor matematik sınavıydı. Sadece 14net ile çıktım sınavdan. YKS'ye karışmıyorum ancak LGS gerçekten değiştirilmeli, yapabilene sorun çıkartmıyor açıkçası herkesin ağladığı yerde ben 17 soruda işlem yapabildiğim için gram üzülmemiştim. Çok çalışıp 10 soru işaretledim diyenler olunca anladım sınavın ne kadar rezalet olduğunu.

Eki Görüntüle 1669407

Hocam bence zor sorular iyi olmuş herkesin yapabileceği soru olursa özelliği kalmaz artı olarak tüm sorular böyle değil.
Yoksa seçicilik özelliğini kaybeder.

Yeni konular

Geri
Yukarı