LGS'nin manyak zorluğu

2018 soruları berbat matematik sorularını TYT-AYT falan soruyolar mıdır bilmem. O kadar zor abim girdi 2018 de sanki savaştan dönmüş gibiydi eve geldiğinde.

Zordu ve teog yanında üniversite sınavı gibiydi. 2019 sorularını bakmıştım daha da kolaylaştırmışlar. Eminim 2018'deki kadar zor sormuyorlardır şimdi.

@MisakiTaro Yani doğru ama LGS çok da önemli değil. Sanki eğitim sistemi çok iyi de :D
Hocam okuduğunuz lise hayatınızda çok büyük izler bırakabilir. Köklü bir devlet lisesinde okumak, her şeye ve her sıkıntıya rağmen hâlâ çok güzel bir şey. İlk aklıma gelen Galatasaray, Kabataş, Ankara'da fenler ve AAL, AAAL vb. liseler sizi hem çok iyi donatıyor hem çok güzel bir arkadaş çevresiyle mezun oluyorsunuz.

Tabi ki buralara gitmemek dünyanın sonu değil ancak kendinizi geliştirmek için ayrıca çaba harcamanız gerekiyor.

Öncelikle merhaba, şuan LGS hakkında yazılara bakınırken sizin konunuzu gördüm. Bu konudan bende muzdaribim benim yaşımda bir çocuğa bu kadar sorumluluk ve ileride hayatını etkileyecek bir baskı yapılması bence çok saçma.

Saygılar, iyi akşamlar..
Mesajının bir altına yazdığım şeyi oku bence : )
Ayrıca hayatını etkileme gibi bir şey yok sen hangi lise de olursan ol disiplinli bir çalışma temposuyla istediğin yere gidebilirsin (Üniversite).
Doğru diyorsun fakat LGS'de meslek lisesine gittiğimi düşünelim illa ki arkadaş çevresine uyacağımı düşünüyorum ve bu da benim sorunum değil bence sistem düzeltilirse ve çocukların algısı değiştirilirse ben kendime güveniyorum.

Öncelikle merhaba, şu an LGS hakkında yazılara bakınırken sizin konunuzu gördüm. Bu konudan bende muzdaribim benim yaşımda bir çocuğa bu kadar sorumluluk ve ileride hayatını etkileyecek bir baskı yapılması bence çok saçma.

Saygılar, iyi akşamlar.

Doğru diyorsun fakat LGS'de meslek lisesine gittiğimi düşünelim illaki arkadaş çevresine uyacağımı düşünüyorum ve bu da benim sorunum değil bence sistem düzeltilirse ve çocukların algısı değiştirilirse ben kendime güveniyorum.

Eğer özenti bir kişiliğiniz varsa maalesef dediğiniz olur ama tam tersi ise zaten ortam sizi etkilemez.

Bu konuda ortaokullu kardeşlerime çok üzülüyorum. Uzun süre sonra gittim baktım LGS sorunlarına. Cidden YKS'den zor soruları var. Allah aşkına 14 yaşındaki çocukları bu kadar zor bir sınava sokup bu kadar strese sokmak ayıp değil mi ya? LGS yüzünden saçı falan beyazlayan var. Geçen LGS Türkçe kitabından soru getirdiler ben 2-3 tane TYT Türkçe kitabı bitirmeme rağmen çözemedim soruyu. Bir de yeni nesil sorularla LGS Matematik var. Of cidden yani. Test kitapları olimpiyat sorusu gibi sorular soruyor. AYT'de böyle sorular yok.

Neticede bu işin de fena suyu çıkmış. Liseye girişte bu kadar ağır sınav soruları tek ülke olabiliriz cidden. LGS'nin değişmesi lazım.
Elimizden geleni yapıyoruz hocam ben de bu yıl gireceğim 460 puan alsam yeterli, ama şöyle düşününce biraz daha zorlasam %1 lik dilim ile iyi bir yerde okusam hayatım çok farklı yerlere gidebilir. Bana motivasyonu sağlayan budur.

Öncelikle merhaba, şuan LGS hakkında yazılara bakınırken sizin konunuzu gördüm. Bu konudan bende muzdaribim benim yaşımda bir çocuğa bu kadar sorumluluk ve ileride hayatını etkileyecek bir baskı yapılması bence çok saçma.

Saygılar, iyi akşamlar..

Doğru diyorsun fakat LGS'de meslek lisesine gittiğimi düşünelim illa ki arkadaş çevresine uyacağımı düşünüyorum ve bu da benim sorunum değil bence sistem düzeltilirse ve çocukların algısı değiştirilirse ben kendime güveniyorum.

Eğitim sistemi herkese göre uygulanmalı o yüzden herkesin kişiliği vs. düşünülmeli bu benim sorunum değil bence.
Eğitim kana göre şerbet değil ki:)

Yeni konular

Geri
Yukarı