LGS'ye nasıl çalışılır?

Öncelikle merhaba hocalarım. Sene sonu LGS sınavı var ve başına oturup çalışasım gelmiyor. 7. sınıfa kadar denemelerde 450+ alıyordum. 7. sınıfın ilk denemesinde 370'lara kadar düştü. En sonki denemede 390 puan yaptım. Hocalarım çalışırsam çok büyük potansiyelim olduğunu, heba etmememi söylüyor. Eve en erken 17:30'da giriyorum. Hocalarım genel olarak en az 4 saat hafta içi, 9 saat hafta sonu çalışmamı söylüyor ancak ben kendimi tanıyorum böyle bir şey mümkün değil. Daha önce hiçbir sınava isteyerek çalışmadım. En fazla çalışmam 1.30 saat internetten ders videosu izlemek oldu. En son girdiğim sınav bursluluk sınavı idi ve 470 puanla kazandım. Siz neler önerirsiniz? Bu sınavı kazanmam mümkün mü?
Helal olsun. Ben pişmanım çalışmadığıma. İnancın olsun. Ben çok isteyipte yapamayan bi insan hayatımda görmedim. Bende izmir Atatürk tarzı liseleri istemiştim herkes gibi, ancak diğer liseler bana yeter mantığında çalışmıştım. (Gerçekten) istersen yaparsın.

Bak sene sonu bu adam zekiydi ama kazanamadı demeyecekler. Bu adam çalıştı da kazandı diyecekler. Kazanamazsan zeki olmanın bir anlamı yok

Helal olsun. Ben pişmanım çalışmadığıma. İnancın olsun. Ben çok isteyipte yapamayan bi insan hayatımda görmedim. Bende izmir Atatürk tarzı liseleri istemiştim herkes gibi, ancak diğer liseler bana yeter mantığında çalışmıştım. (Gerçekten) istersen yaparsın.
Benimde amacım bu liseydi ama olmadı.

Okul kurslarına gerek yok dediğim gibi dershane net lazım.

Dediğim gibi ilçede yaşıyorum hocam dershane vb yok. Soru çözümü izleme dersenizde ilçede yaşadığım için hocalara sorabiliyorum soruları.

Dostum, bence ilk ay gümbür gümbür 300 soru ile başlama. Yavaş yavaş ta değil. Çok yüksek bir hedefin varsa her gün günü gününe dersini çalışacaksın. Eğer benim gibi soru çözüm izlemeyi pek seven biri değilsen bir an önce bunu kendine aşıla. En büyük sorunum soru çözümü izlememek oldu. Testi çözüp bırakıyordum normal. Kitap okumak bence çok bir şey değil. Kitap okumadan sadece paragraf çözerek çok rahat LGS'deki soruları tek okuyuşta rahat çözdüm. Matematik bu sene net zor olur. Üstüne gidersen yaparsın. Normal şartlarda 460 yapıyordum fakat 1 2 soruda kaydırma bazı sorularda doğru yapmama rağmen yanlış anlama yüzünden maalesef 430 ile, 99OBP ile güzel bir OBP lisesine gittim.

Hocalara sorabiliyorum hocam anlamadığım soruları sağ olsunlar anlatabiliyorlar.

Dediğim gibi ilçede yaşıyorum hocam dershane vb yok. Soru çözümü izleme dersenizde ilçede yaşadığım için hocalara sorabiliyorum soruları.

Bende ilçede yaşıyorum ama demek ki daha şey biyerdesiniz. Eğer dikkat sorununuz yoksa Doping Hafıza gerçekten çok iyi bir şey deneyimleme fırsatım oldu öneririm. Yıllık 7.5k fiyatı vardı galiba.

Ben bu sene girdim lgsye pek çalıştığım söylenemez fakat iyi bir sonuç aldım. Diğer arkadaşlar ne demiş hiç bakmadım ama matematik - fene ağırlık ver dostum türkçe mantıkla bir şekilde çözülüyor ama diğerleri öyle değil. Ayrıca hayatında gireceğin en kolay deneme sınavı LGS, normal denemelerde gördüklerin çok daha zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı