LGS'ye nasıl Hazırlanmalıyım?

Şu anki düzeyine bağlı olarak değişir. Konu eksiğin mi var hız eksiğin mi farklı soru tipleri mi veya hangi derslerde eksik var onları belirlemelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce nasıl hazırlanmalıyım?
Gördüğün ders konularını toparla, denemeler çözüp eksiğin olan konuları belirle. Onların üzerinde dur bir süre, sonra tekrar denemeler çöz. Ben, liseye geçerken matematikte problem yaşadığımı düşündüğümden özel ders almıştım mesela. Gerekirse ve durumunuz el verirse, kendi başına çözmeyi denediğin, üzerinde çok çok durduğun bir konuyu hala yapamıyorsan ek destek alabilirsin. Lise önemli bir evre. Çevren, karakterin ve geleceğin lisede de şekilleniyor az çok.

Gördüğün ders konularını toparla, denemeler çözüp eksiğin olan konuları belirle. Onların üzerinde dur bir süre, sonra tekrar denemeler çöz. Ben, liseye geçerken matematikte problem yaşadığımı düşündüğümden özel ders almıştım mesela. Gerekirse ve durumunuz el verirse, kendi başına çözmeyi denediğin, üzerinde çok çok durduğun bir konuyu hala yapamıyorsan ek destek alabilirsin. Lise önemli bir evre. Çevren, karakterin ve geleceğin lisede de şekilleniyor az çok.
Nereyi kazandın zaten konu eksiğim var onlar üzerinde duracağım ama çalışma şeklim nasıl olmalı?

Bol bol kitap okuman lazım. Her gün 10 paragraf sorusu çöz bir konuyu tam anlamadan diğerine geçme. Her gün maksimum 3 farklı ders çalış. Su an günlük 4 saat çalışma süresi yeterlidir. 1 saat kitap okursan iyi olur. Çünkü yeni nesil soruları anlamının yolu paragraf ve kitap okumadan geçiyor. Son 2 ay ise Full deneme çözmen gerekiyor. 2.dönem başı gibi yeni nesil sorulara alışmassan zorluk çekersin. Şimdiden başarılar umarım gönlündeki liseyi kazanırsın.

Geçen sene sınava girdim iyi bir puan aldım benden sana tavsiye dikkat testleri çöz sınav yaklaşınca çok işine yarar :D .

Geri
Yukarı