LGS'ye saatler kaldı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1 yanlış 0.33 neti götürüyor. Puana vuracak olursak bir soruyu yanlış yaparsan 1.3 küsür puan gidiyor doğru yaparsan 6.7 küsür puan geliyor. Şık elediysen kesin değer.
Keşke geçen sene işaretleseydim. İki şık eledim ama emin olamadım, boş bıraktım. Meğer doğruymuş işaretleyeceğim şık. Ama zaten gidebileceğim en üst yere gittim benim için. Fazla moral bozmamak lazım.

Normal girdiğim denemelerde vakit ucu ucuna yetiyor sayısal 70 dakikada falan bitiyor. 40-50 dakika matematik 20-25 dakika da fen sürüyor ama sınavda aşırı kazık gelmesi halinde bu süreler artabilir diye biraz endişeliyim.

1 yanlış 0.33 neti götürüyor. Puana vuracak olursak bir soruyu yanlış yaparsan 1.3 küsür puan gidiyor doğru yaparsan 6.7 küsür puan geliyor. Şık elediysen kesin değer.

Ne midyesi canım sabah sabah. Malatyalıyım hem ben midye yok buralarda.
Vay hemşerim benim bende Malatya'lıyım. İstanbul'da heryer midye maşallah.

Tavsiyem kolay ve dikkat gerektiren sorulardan başlamanız olacak. Sınavın sonuna doğru dikkatiniz kaçabilir. En son da kontrol edersiniz. Liseyi bile bitirdim ama ortaokulda sınavda yaptıklarım bunlardı. En basit sorular bile dikkatsizlikten gidebiliyor. Özellikle de Türkçe. Vakit gerektirenleri en sona bırakırsınız. 🙂

LGS'ye girecek bütün kardeşlerime başarılar diliyorum. Başarabiliriz inanıyorum.

Twitter'da görmüştüm. 2015 TEOG sorusu diğeri de 2020 Mayıs örnek sorusu. Sınav tabii bu kadar zor gelmeyecek de olsun yine de. :D

Dosya Ekleri

• EaZPCaoXkAIlYcI (1).png
    EaZPCaoXkAIlYcI (1).png
    48,3 KB · Görüntüleme: 69
  • EaZPA1BXYAAQ5pc.png
    EaZPA1BXYAAQ5pc.png
    5 KB · Görüntüleme: 76
Ben, bursluluk'ta hiç çalışmamıştım. Bildiğim bilgi ile girmiştim. Sınavdan çıktığım gözlerim kızarıktı, kesin düşük alacam dedim. 470 ile bitirdim. LGS mağlum dikkat gerekli. Ben, İngilizce'yi 3 dk'da bitiriyom. Din 6-7, İnkilap 10-13, Geriye kalan süremi Türkçe'ye harcıyorum. Sayısal olarak. Fen 20-25, geriye kalan süre ile matematiği bitirmeye çalışıyom, hatta inat sorular var bazılarını hala yapamamaktayım.

Girecek herkes bol şans. Bence buralarda bile takılmayın beyninizi boşaltın. Emek verdiyseniz ve sınavda stres yapmazsanız emin olun emeğinizin karşılığını alacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı