LGS'ye son 20 gün iyi çalışarak başarılı olunur mu?

LGS'ye 20 gün kaldı ve benim puanım 350. sizce 20 gün düzenli ve verimli çalışarak 410 puan yapılır mı?
Not: Çalışmalardan kolay verim alıyorum ama çalışmıyorum.

Netlerim şu şekilde;
  • Türkçe 16D 4Y.
  • İnkılap 8D 2y.
  • Din 8D 2y.
  • İngilizce 8D 3y.
  • Matematik 8D 5y.
  • Fen 10-15D arası 4Y.

Sizce telefonu ve bilgisayarı bir kenara atıp ders çalışsam 410-420 puana ulaşabilir miyim?
Hocam 400‘e çıkmak için matematiğe fazla gerek yok 7-10 net yetiyor. Ama siz burada az süre kaldığından yapacağınız şey İnk. Din full yapmak (İng. çalışmadıysanız yapmak zordur son dakikalık iş değil). Türkçeyi 18/17D civarında tutmak. Ve işaretlediğinizin doğru olması. Yani Matematikte yanlış olduğunu düşünüyorsanız yapmayın. Bildiğinizi yapın sadece. Fen de ise en az 17D lazım.
Şimdi şu şekilde düşünelim.
Türkçe—>17D|2Y|1B=16.33 Net
İnkılap—>10D|0Y|0B=10 Net
Din—>10D|0Y|0B=10 Net
İngilizce—>8D|2Y|0B=7.33 Net
Matematik—>10D|2Y|8B=9.33 Net
Fen—>17D|1Y|2B=16.66 Net

Ana derslerden toplam 42.33 Net X4 =168 falan
Ara ders netleri (27.33)+168=195 diyelim düz hesap.
195x1.1=214 Puan.
200 devlet veriyor. 214 sen aldın toplam 414 falan alıyorsun. Standart sapma olmadan.

LGS'ye 20 gün kaldı ve benim puanım 350. sizce 20 gün düzenli ve verimli çalışarak 410 puan yapılır mı?
Not: Çalışmalardan kolay verim alıyorum ama çalışmıyorum.

Netlerim şu şekilde;
  • Türkçe 16D 4Y.
  • İnkılap 8D 2y.
  • Din 8D 2y.
  • İngilizce 8D 3y.
  • Matematik 8D 5y.
  • Fen 10-15D arası 4Y.

Sizce telefonu ve bilgisayarı bir kenara atıp ders çalışsam 410-420 puana ulaşabilir miyim?
Son 20 günde bir şey yapabileceğini ben şahsen zannetmiyorum dostum.

Keşke 7. sınıf 2. dönemden veya yazdan itibaren çalışsaydın. İnşallah kurtarırsın ama çok bir ümidim yok. Ama kitap okuyan biriysen avantajlısın ve bir şansın var. Eğer sıkı çalışırsan halledebilirsin zaten netlerin berbat değil biraz çalışmayla yükseltebilirsin. Zaten okuyan birisiysen soruyu anlama yorumlama kısmını çözdük. Hatta belki 430-440 bile "belki" alabilirsin. Ama kitap okumayan biriysen dostum maalesef sıçtın. 20 günde okuyabileceğin kitap sınırlı ki okusan da soruları anlamak için tam olarak yetmez. Çalışsan da yeni beceri temellileri anlamayacağın için maalesef işin bitti.

Keşke 7. sınıf 2. dönemden veya yazdan itibaren çalışsaydın. İnşallah kurtarırsın ama çok bir ümidim yok. Ama kitap okuyan biriysen avantajlısın ve bir şansın var. Eğer sıkı çalışırsan halledebilirsin zaten netlerin berbat değil biraz çalışmayla yükseltebilirsin. Zaten okuyan birisiysen soruyu anlama yorumlama kısmını çözdük. Hatta belki 430-440 bile "belki" alabilirsin. Ama kitap okumayan biriysen dostum maalesef sıçtın. 20 günde okuyabileceğin kitap sınırlı ki okusan da soruları anlamak için tam olarak yetmez. Çalışsan da yeni beceri temellileri anlamayacağın için maalesef işin bitti.
okuyorum ve yazdan beri çalışıyorum ama yazdan beri düzensiz çalışıyordum

okuyorum ve yazdan beri çalışıyorum ama yazdan beri düzensiz çalışıyordum
Düzensiz derken? tam anlayamadım kaç günde kaç saat. Ve okuyorsan zaten düzensizde olsa çalışıyormuşsun halledersin 20 gün düzenli ile toparlarsın. Bende 7. sınıfım bende bu yazdan itibaren düzenli çalışmaya başlayacağım. Sonucunu buradan paylaş sınavın. İyi dileklerim seninle.

Temeliniz iyiyse sıkıntı yok. Benim arkadaşım zekiydi ama çalışmıyordu ona rağmen 380 aldı daha çok çalışsaydı 420 puanlarda alırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı