LGS'ye yeteri kadar çalışıyor muyum?

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
Hedefim 7.6 yüzdelik dilim şu sıralar 410 puan yapıyorum ortalam netlerim;
Türkçe 16-17
İnkılap 8
Din 8-10
İngilizce 10.
Matematik 10-11
Fen 17.
Günlük 2 saat falan çalışıyorum, ortalama 80-90 soru çözüyorum yeteri kadar olduğunu pek düşünmüyorum ben. Matematik netlerimi 2-3 arttırsam çok iyi olur. Çok fazla yen, nesil çözmüyorum fazla yeni konuda da sıkıntılarım var fen ile Türkçeyi hallederim diye düşünüyorum ara derslerden de en fazla 1-2 net kaybı yaşarım diye düşünüyorum. Önerileriniz neler? İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle inkılap tarihi ve dini çözmen şart. Onların 10/10 olmaları lazım. Yan derslerden maks 1 yanlış yapma hakkın varmış gibi düşünmelisin.
Matematik 10-11 az, 16-17 seni götürür.
Diğer dersler hedefin için düşük değil. Tabi ne kadar çok net o kadar çok puan.
Aslına bakarsan 7.6'lık yüzdelik dilimin hangi puana ve okula karşılık geleceğini sadece yaklaşık olarak bilebiliriz. O yüzden elinden geleni ardına koymadan çalışmalısın.
Boş vakitlerinde ise kitap okumalısın. Zaten önünde az bir yol kaldı, en iyi şekilde değerlendirmek senin elinde.

Hedefim 7.6 yüzdelik dilim şu sıralar 410 puan yapıyorum ortalam netlerim;
Türkçe 16-17
İnkılap 8
Din 8-10
İngilizce 10.
Matematik 10-11
Fen 17.
Günlük 2 saat falan çalışıyorum, ortalama 80-90 soru çözüyorum yeteri kadar olduğunu pek düşünmüyorum ben. Matematik netlerimi 2-3 arttırsam çok iyi olur. Çok fazla yen, nesil çözmüyorum fazla yeni konuda da sıkıntılarım var fen ile Türkçeyi hallederim diye düşünüyorum ara derslerden de en fazla 1-2 net kaybı yaşarım diye düşünüyorum. Önerileriniz neler? İyi sosyaller.
Merhaba. Sayısal konusunda yeni nesili az çözmene rağmen iyi net yapmışsın. Sözeldede aynı şekil de diyebilirim. Saat konusunda kişiden kişiye göre değişir. Ondan dolayı ona bir şey demeyeceğim. Matematik netini arttırmak istersen yeni nesil soru çözme sıklığını arttırabilirsin. Soru sayını da biraz arttırman gerek bence. En azından günde 150 soruyla başla ve kendini yavaş yavaş alıştır. Normalde yaz tatilinin sonlarında deseydin 80-90 soru iyi derdim fakat bir kaç ay kaldı. Soru sayını arttırman gerek. Tabii burdan yorum yapmak zor çünkü sen az soru çözüp konuyu iyi bir şekilde pekiştirebilirsin.

Günlük 2 saati bence arttırabilirsin. Ekstra sürede bol bol yeni nesil çöz, matematiğe aban. Çözebildiğin kadar soru çöz ki soru tiplerine karşı hazırlıklı ol. Matematik, her sınavda olduğu gibi LGS'de de acayip belirleyici olabiliyor. Onun dışında her gün paragraf çözmeyi eksik etme, son olarak da din ve inkılap eksiklerinizi kapatırsan hedefinin üstünde bile çok rahat yaparsın.

Ben bir LGS öğrencisi olarak güncde 12 saat çalışıyorum. Denekmelrden ama 20 net yapıyorum eksik ne?
Günde 12 saat? Kafayı bu şekilde bozmak istemem. Dostum sen pek iyi değil gibisin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı