Lian Li Lancool II Mesh incelemesi

ID Cooling'ten bir sıvı soğutma alsam maksimum 1000 TL olacak şekilde RGB uyumu sağlayabilir miyim yani öndeki fanlar mavi yanarken bundakilerde mavi yanarmı birbirlerine bağlayabilir miyim?
Anakartın nedir?

Para kalmadı diye H310 aldım RGB girişi yok.
ID Cooling'in 2 modeli var, AuraFlow ve ZoomFlow. AuraFlow serisi RGB, ZoomFlow ise ARGB. ZoomFlow alman daha mantıklı. Çünkü kasadaki fanlar da ARGB. ARGB kontrolcü alırsan sorunun çözülebilir.
Ama bundan pek emin değilim, @crazyreign bi bakabilirse iyi olur.

Anakartın nedir?

Uyum sağlamak için kontrolcümü almak zorundayım şimdi.

Şu var ama bu sadece Corsair fanlarımı kontrol ediyor?
Hocam görseldeki ürünleri almaya karar verdim verdiğin cevaplar için teşekkürler.Bu arada resimdeki fanlar kasadakilerle aynı dimi.

Son düzenleme:

Kasa çok şık fakat aklıma takılan bir sıkıntı var benim kasam Thermaltake V200tg diye bir kasa önü cam hava akışı yetersiz ben buna işlemci fanı aldım reeven E12 taktım işlemci 99-100 kullanım'da yük altında 55-64 derece arası oluyor fanı aldıktan sonra sıcaklıklar bayağı düştü sizce kasayı değişmeme gerek var mı ileride işlemciyi değiştirirsem 5xxx serisi AMD işlemcilere geçersem bu reeven E12 yetmez gibi duruyor.

5600X için elinizdeki soğutucu yeterli. Aldığınız sıcaklık değerleri de yeterli. Acil kasa ihtiyacınız yok gibi duruyor.

Fan hızlarını ayarlayabiliyor muyuz acaba? yada en azından slow mod, high mod gibi bir şey var mı? o kadar inceleme gördüm buna kimse değinmemiş. Bu kalitede bir kasada 2-3 mod fan ayarı ve fanları durdurabilme gibi özellikle olmalıydı bence.

Bu kasanın 2 farklı modeli var.

Lian Li Lancool II Mesh ARGB.
Lian Li Lancool II Mesh Performance.

Dediğiniz özellik Performance olan modelde var, ARGB olanda yok. ARGB olanda 2 adet tuş var, C ve M. C renk değiştiriyor, M mod değiştiriyor. Fan hızıyla alakalı herhangi bir tuş yok.

Evet sonradan fark ettim ve daha kötüsü piyasada ki adam akıllı incelemelerin hepsi Performance model ile yapılmış. Özellikle gamersnexus incelemesi çok hoşuma gitmişti ama o bile performance olanı kullanmış. RGB olanın hava sirkülasyonu performance kadar iyi olamaz diye düşünüyorum.

Evet. Performance modelinde kullanılan fanlar hem 14 cm, hem de CFM ve mm H2O değeri çok daha iyi. ARGB modelindeki fanlar 12 cm 49 CFM ama mm H2O bilgisi yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…