Liberalizm hakkındaki düşünceleriniz

Ben ortada bir ironi görmedim. Savunduğunuz kişinin ne olduğu belli.

Adamı savunmuyorum ki yaptığını söylüyorum. Fetöcüdür değildir benim sorunum değil adaletli bir mahkemede yargılanır fetöcüyse cezasını çeker. Ben de seninle aynı şeyi düşünüyorum zaten. FETÖ'yle çok içli dışlı biriydi. Yazdığım şeyde sadece ekonomi bakanıyken yaptıklarını söyledim ben de haz etmiyorum zaten ne babacandan ne de davutoğlundan. Adamın biri çıkıyor oradan bana fetöcü diyor. Ortada hiçbir şey yokken hem de. Ülkede fetöcü terörist veya şeriatçı olmakla damgalanmak bu kadar basit maalesef.

Adamı savunmuyorum ki yaptığını söylüyorum. Fetöcüdür değildir benim sorunum değil adaletli bir mahkemede yargılanır fetöcüyse cezasını çeker. Ben de seninle aynı şeyi düşünüyorum zaten. FETÖ'yle çok içli dışlı biriydi. Yazdığım şeyde sadece ekonomi bakanıyken yaptıklarını söyledim ben de haz etmiyorum zaten ne babacandan ne de davutoğlundan. Adamın biri çıkıyor oradan bana fetöcü diyor. Ortada hiçbir şey yokken hem de. Ülkede fetöcü terörist veya şeriatçı olmakla damgalanmak bu kadar basit maalesef.
Özal ve babacanın ne gibi bir zararı oldu tam olarak?
Ayrıca menderesin de ilk dönemi iyiydi. Hem meclise bile giremeyen bir partinin genel başkanı nasıl zarar vermiş olabilr? Yazdığını okuduğunuzdan emin değilm. Orta doğu ülkekerinde liberalizm uyglunmaz demek zırvalıktır. Ne uygulayalım komünizm mi faşizm mi uygulayalım veya çağ dışı kalmış Kemalizm mi?
Liberalizm zaten tak diye uygulanacak bir ideoloji değil özellikle de geri kalmış toplumlara. Önce halkı buna hazırlamak gerekiyor. Yoksa tak diye bireysel silahlanma getirsek veya hakaret ifade özgürlüğüdür desek ülke kan gölüne döner. Ama kapitalizmi tak diye getirebiliriz. Sosyal alanda yapılacaklar bekleyebilir biraz.
Bu sizin mesajınız. İlk cümleyi okuyun. Herkes aynı şeyi düşünür.

Bu sizin mesajınız. İlk cümleyi okuyun. Herkes aynı şeyi düşünür.

Bir zararı oldu mu diye sordum işte hocam. Buradan nasıl fetöcü olduğumu düşünebilirsiniz? Belki Türk Telekom'un özelleştirişmesinde yapılan yanlışlar zarar olarak gösterilebilir. Onun dışında iyi bir ekonomi bakanıydı.

Saglik ve Egitim konusunda sosyalistlerin yaklasimi daha dogru.

Imkani olmasa da herkes bu hakka sahip olmali.

Diger konularda bireysel liberalizm en mantiklisi.

Malesef mukemmel bir model yok, hepsi kotu. Topluma ve sartlara gore hybrid uygulamalar gerekiyor. Sosyal bilimcilerin topluma katkisi pek yok, en fazla 10 kisinin okudugu makaleler yazip duruyorlar.

Geri
Yukarı