Liberalizm hakkındaki düşünceleriniz

Özal ve babacanın ne gibi bir zararı oldu tam olarak?
Ayrıca menderesin de ilk dönemi iyiydi. Hem meclise bile giremeyen bir partinin genel başkanı nasıl zarar vermiş olabilr? Yazdığını okuduğunuzdan emin değilm. Orta doğu ülkekerinde liberalizm uyglunmaz demek zırvalıktır. Ne uygulayalım komünizm mi faşizm mi uygulayalım veya çağ dışı kalmış Kemalizm mi?
Liberalizm zaten tak diye uygulanacak bir ideoloji değil özellikle de geri kalmış toplumlara. Önce halkı buna hazırlamak gerekiyor. Yoksa tak diye bireysel silahlanma getirsek veya hakaret ifade özgürlüğüdür desek ülke kan gölüne döner. Ama kapitalizmi tak diye getirebiliriz. Sosyal alanda yapılacaklar bekleyebilir biraz.
Babacanın kim olduğunu söylemeye gerek yok. Yeni nesil Türk genci herhangi birinin fikirlerini o kişinin ne yaptığını bilmeden benimsiyor. Hiç detaylara inmeyeceğim, babacanın kimlerle beraber olduğunu biliyorsunuz sizde.

Liberalizm hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Özellikli de daha önce duyup duymadığını veya hakkımda fikir sahibi olup olmadığınızı merak ediyorum. Anketini cevaplarsanız sevinirim.
inan bilmiyorum

Nasıl başardılar bilmiyorum da çocukları babacan mabacan zehirlemişler. Ülkenin bu günkü hali bu babacanların eseri. Hocasının sümüğüne tapan adamları ülkeye kurtarcı diye satmışlar.
Özal ve babacanın ne gibi bir zararı oldu tam olarak?
Ayrıca menderesin de ilk dönemi iyiydi. Hem meclise bile giremeyen bir partinin genel başkanı nasıl zarar vermiş olabilr? Yazdığını okuduğunuzdan emin değilm. Orta doğu ülkekerinde liberalizm uyglunmaz demek zırvalıktır. Ne uygulayalım komünizm mi faşizm mi uygulayalım veya çağ dışı kalmış Kemalizm mi?
Liberalizm zaten tak diye uygulanacak bir ideoloji değil özellikle de geri kalmış toplumlara. Önce halkı buna hazırlamak gerekiyor. Yoksa tak diye bireysel silahlanma getirsek veya hakaret ifade özgürlüğüdür desek ülke kan gölüne döner. Ama kapitalizmi tak diye getirebiliriz. Sosyal alanda yapılacaklar bekleyebilir biraz.
Baştan fetullahçıların propagandasını yapacağını söylesen sana 2 çift kelime bile yazmazdım. Vaktimi boşa harcattın bana. Tarikatçı biatçılardan liberalizm beklemek de ayrı kafa.

Turgut özal'ın zararını sana söyledim bak konu açmışsın "azınlık halk toprak iddia edebilir mi?" diye. Ali Babacan'a gelecek olursak AKP artığı bir heriftir aynı Ahmet davutoğlu gibi o heriflerin Türkiye'nin bugün ki halinde parmağı var. Özellikle Ahmet davutoğlu bu çektiğimiz mülteci sorunun ana kaynaklarından turgut özal gibi gerçi özal zamanında gelen Kürt mülteciler pek konuşulmayan bir şey ancak bugün Türkiye'nin etnik, kültürel ve terör sorunlarına etki eden bir hareketti. Hepiniz aynısınız senin gibi sayısız liberalle tartıştım. Menderesin ilk dönemi iyiymiş 😆 buna da amma gülünür.
Ben komünizm veya faşizm uygulayalım demiyorum sen zaten illa bir ideolojiye saplantılı kalmaya niyetlisin birader. İdeoloji saplantısı bir hastalıktır devletin ve halkın menfaati için neyse o yapılır. Kemalizm'e çağ dışı kaldığı kanısına nereden vardın onu da anlamış değilim. Türkiye'de uygulanması senin o saydığın fikirlerden en uygun olanı. Ama liberallerin kafasında canlanan atatürkçülük çoğunlukla "devletçi gamalizm gafası" olduğu için anlatmak zor oluyor. Atatürkçülük bu ülkenin ihtiyacı olan şeydir ama anlamak istemeyenlerinde zorla kafasına sokacak değiliz. Gerçi tarih gösteriyor bize kim bu ülkeye daha çok hizmet etti atatürkçüler mi yoksa liberaller mi?

İlk olarak buraya yazdıktan sonra yazdığınız şeyi gördüm. İkinci olarak da özala liberal demişsiniz kendisinin ağzında bir kere bile liberalizm duymadım ben. Özel muhafazakardı keza anap da öyle. Özal kontrolsüz şekilde Kürt'leri ülkeye almıştır evet. Yanlış mı kesinlikle yanlış ama adamın ülkeye kattıklarına da bakmak lazım. Sırf ülkeye Kürt aldı diye adamı zararlı olarak damgalamak yanlış. Dolar bulundurma yasaktı özaldan önce özal serbest yaptı. Yine 24 şubat kararları ülkeye çok şey katmıştır. Serbest piyasayı ülkeye özal getirmiştir. İfade ve basın özgürlüğüne çok önem verirdi özal. Neyse burada özalı anlatacak değilim araştırarak öğrenebilirsiniz. Ali babacan konusuna gelelim kendisi FETÖ'yle ilişkilidir belki ama ekonomi bakanı olduğu dönemde kişi başı gelir cumhuriyet tarihinin en yükseğiydi. Bakın ben AKP'li falan değilim ama AKP öncesine bakarsak ülke günümüz Irak'ından farksızdı. Özellikle 28 şubat süreci ülkeyi muazzam şekilde geriye götürdü. Son olarak ideoloji saplantılısı demişsiniz sanırım bana inanın öyle biri değilim. Şu an aklıma yatan ideoloji klasik liberalizm. Ülkeye uygulanabilir veya uygulanamaz bu kısım gayet tabii tartıştılabilir. Ama ideoloji saplantılısı olduğuma katılmıyorum. Açık fikirli biriyim varsa başka fikriniz oturup anlatırsınız ikna olurum belki. Ayrıca besim tibukun da ülkeye zararlı olduğunu yazmışsınız onu da açıklarsanız sevinirim keza adamın yaptığı tek şey televizyona çıkıp liberalizm anlatmasıydı. Yazacaklarım şimdilik bu kadar. Telefondan yazmak biraz zor oluyor.

Bu çocuk ali bebecan'ın sosyal medya ekibinden maaşlı eleman olması muhtemel, dikkate alıp cevap vermeye değmez. Konuyu popüler etmeye lüzum yok. Dağılın arkadaşlar.

Nasıl başardılar bilmiyorum da çocukları babacan mabacan zehirlemişler. Ülkenin bu günkü hali bu babacanların eseri. Hocasının sümüğüne tapan adamları ülkeye kurtarcı diye satmışlar.

Baştan fetullahçıların propagandasını 8 yapacağını söylesen sana 2 çift kelime bile yazmazdım. Vaktimi boşa harcattın bana. Tarikatçı biatçılardan liberalizm beklemek de ayrı kafa.

Yazdığım şeyde fetulllahçı propagandası nerde tam olarak hocam ifrita atmayın lütfen

Bu çocuk Ali Bebecan'ın sosyal medya ekibinden maaşlı eleman olması muhtemel, dikkate alıp cevap vermeye değmez. Konuyu popüler etmeye lüzum yok. Dağılın arkadaşlar.

Hocam lütfen iftiraya lüzum yok.

Bu çocuk Ali Bebecan'ın sosyal medya ekibinden maaşlı eleman olması muhtemel, dikkate alıp cevap vermeye değmez. Konuyu popüler etmeye lüzum yok. Dağılın arkadaşlar.

Ayrıca siz değil miydiniz liberaller kendileriyle zıt düşünen herkesi baskılamaya çalışıyor diyen. İki paylaşım yüzünden fetöcü ilan ettiniz beni. Ayıp oluyor.

İlk olarak buraya yazdıktan sonra yazdığınız şeyi gördüm. İkinci olarak da özala liberal demişsiniz kendisinin ağzında bir kere bile liberalizm duymadım ben. Özel muhafazakardı keza anap da öyle. Özal kontrolsüz şekilde Kürt'leri ülkeye almıştır evet. Yanlış mı kesinlikle yanlış ama adamın ülkeye kattıklarına da bakmak lazım. Sırf ülkeye Kürt aldı diye adamı zararlı olarak damgalamak yanlış. Dolar bulundurma yasaktı özaldan önce özal serbest yaptı. Yine 24 şubat kararları ülkeye çok şey katmıştır. Serbest piyasayı ülkeye özal getirmiştir. İfade ve basın özgürlüğüne çok önem verirdi özal. Neyse burada özalı anlatacak değilim araştırarak öğrenebilirsiniz. Ali babacan konusuna gelelim kendisi FETÖ'yle ilişkilidir belki ama ekonomi bakanı olduğu dönemde kişi başı gelir cumhuriyet tarihinin en yükseğiydi. Bakın ben AKP'li falan değilim ama AKP öncesine bakarsak ülke günümüz Irak'ından farksızdı. Özellikle 28 şubat süreci ülkeyi muazzam şekilde geriye götürdü. Son olarak ideoloji saplantılısı demişsiniz sanırım bana inanın öyle biri değilim. Şu an aklıma yatan ideoloji klasik liberalizm. Ülkeye uygulanabilir veya uygulanamaz bu kısım gayet tabii tartıştılabilir. Ama ideoloji saplantılısı olduğuma katılmıyorum. Açık fikirli biriyim varsa başka fikriniz oturup anlatırsınız ikna olurum belki. Ayrıca besim tibukun da ülkeye zararlı olduğunu yazmışsınız onu da açıklarsanız sevinirim keza adamın yaptığı tek şey televizyona çıkıp liberalizm anlatmasıydı. Yazacaklarım şimdilik bu kadar. Telefondan yazmak biraz zor oluyor.
Özal Liberal siyasetçiydi hala da öyle geçiyor. Babacan ekonomi bakanı olduğunda kişi başı milli gelirin yüksek olması birşey ifade etmiyor. Bu adam Türkiyenin şuan ki durumuna zemin hazırlayan heriflerdendir. AKP öncesinde ülke Irak'tan farksız mıydı? Birader şuan Irak'a dönüştük neredeyse. AKP tarikatları devlet içine sokup her yerde tarikat okulu açıp bunları meşrulaştıran bir partidir. AKP iktidarı döneminde ülkede aşırı bir mülteci alımı var ve bu kontrolsüz yapıyor. İslami terör örgütlerinden ne kadar insan varsa hepsi Türkiyeden çıkıyor Işid açıklama yapıyor şurada şu kadar adamımız var diye. Hamas'ın bile Türkiyede bağlantılı kurumlarının ABD tarafından kapatılması talep edildi. Aynı şekilde 2 askerimizi canlı canlı yakarak şehit eden Işidliler Türkiyeden çıktı. PKK dağılma kararı aldığında operasyonları durdular. Burada AKP'nin yaptıklarını saymaya başlasak bu yazı yüzlerce sayfa olur. Bu ülkenin bu duruma gelmesini hazırlayanların başını Adnan menderes gibi Muhafazakar liberaller çeker biraz araştırın Allah için. Aynı şekilde Besim Tibuk'un zararını sormuşsunuz Besim Tibuk FETÖ'yü öven , Hilafet yanlısı , Ordu karşıtı ,Atatürk Osmanlıyı yıktı diyen, Adnan Menderes'i savunan bir heriftir burada bana sadece Liberalizm'i savunuyor demeyin gidin araştırın bu herif savunulacak biri değildir.

Dediğine göre biri terörist bile olsa sana göre başarılı olduktan sonra bir önemi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı