Lineage OS 17.1 Boot ekranında takılı kalması

AteshleBarut

Hectopat
Arkadaşlar, ben lineage OS 17.1'i doğru (Google'ın bütün uygulamalarını içeren paketiyle beraber) kurduğumu düşünüyorum ama Galaxy A3 2016 telefonum (a3xlte) Boot ekranında takıldı kaldı! Dün gece sabah 6ya kadar 8 saat durdu sonra tekrar baktığımda şarja doğru takamadığım için kapandığını fark ettim ve şarja takıp açtım şu an hala Boot ekranında lineage animasyonunu gösteriyor. ROM'u yeniden mi kurayım, herhangi bir sorun oluşmuş olabilir mi?

Recovery'e giriyorsan sıkıntı yok. Wipe kısmından USB ve SD kart hariç bütün hepsini tikleyip sil. Ardından SD kartındaki ROM'u kur. GAPPS kuracaksan da Pico kur.

Recovery'e giriyorsan sıkıntı yok. Wipe kısmından USB ve SD kart hariç bütün hepsini tikleyip sil. Ardından SD kartındaki ROM'u kur. GAPPS kuracaksan da Pico kur.
Pico'nun Lineage'in kendi sitesinden yayınladığı GApps paketinin boyutu küçük olanı mıdır?
resim_2021-02-26_153328.png

Evet, arkadaşın belirttiği her şeyi sildim :D
görseldeki super paketini kurduğum için mi o kadar uzun sümüş olabilir?

Gapps paketi boyutu içindeki uygulama miktarı arttıkça yükselir ama bu 5 dk daha fazla bekletir o kadar olmaz muhtemelen kurarken bir yerde hata yaptınız konu linki atar mısınız belki de hatalı dosya kurmuşda olabilirsiniz.

Evet, arkadaşın belirttiği her şeyi sildim :D
Görseldeki super paketini kurduğum için mi o kadar uzun sümüş olabilir?
Bazı ROM'lar her GAPPS ile uyumlu olmuyor. Uyumluluğu en iyi olan Pico'dur. Onu kurup deneyin. Super'e göre daha az uygulama içerecektir. Diğerlerini kendiniz yükleyebiliyorsunuz zaten.

Gapps paketi boyutu içindeki uygulama miktarı arttıkça yükselir ama bu 5 dk daha fazla bekletir o kadar olmaz muhtemelen kurarken bir yerde hata yaptınız konu linki atar mısınız belki de hatalı dosya kurmuşda olabilirsiniz.

Kullandığım lineage sürümü listedeki en üstte, en yeni olan: LineageOS Downloads

TWRP: Download TWRP for a3xelte (en yeni olanı yine)

Google apps (ARM 64 yükledim ARM yükleyin diye hata verdi tekrar ARM yükledim): The Open GApps Project

Teleona TWRP yüklemek için Odin kullandım.
Bazı ROM'lar her GAPPS ile uyumlu olmuyor. Uyumluluğu en iyi olan Pico'dur. Onu kurup deneyin. Super'e göre daha az uygulama içerecektir. Diğerlerini kendiniz yükleyebiliyorsunuz zaten.
Diğerlerini yükleyebildiğimi bilmiyordum, ben de çoğu özellikten feragat etmek istemediğim için onu yüklemiştim. Sağ olun :)

Diğerlerini yükleyebildiğimi bilmiyordum, ben de çoğu özellikten feragat etmek istemediğim için onu yüklemiştim. Sağ olun :)
Rica ederim. Ayrıca ne kadar az Google uygulaması kullanırsanız o kadar az sisteme yük bindirmiş olursunuz. Her zaman en fazla içeriğe sahip GAPPS'i seçmek yararlı olmuyor.

Geri
Yukarı