Lineage OS Arama Sorunu

Google Pay derken Android Pay özelliğinden bahsetmiştim. Bahsetmeye çalıştığım ana şey şu, bazı uygulamalar ( bankacılık ve güvenlik gibi ) kök yetkisi ile çalışmıyor, bu yüzden paketler kök yetkisi alınmadan geliyor. Kullanıcı isterse bu yetkiyi alıyor. Google Play ile alakası yok :)

Android – Android Pay

*LineageOS'un kök yöntemiyle SuperSU'nun yöntemi farklıdır ve birbirleriyle çakışırlar. İstediğinizi kullanırsınız. SuperSU yöntemi için bu uygulamaya bağlı kalırsınız ancak LineageOS'un kendi kök yönteminde kök izin yönetimini sistem üzerinden, ekstra bir uygulama yüklemeden yaparsınız. Eğer ROM önceden köklendi ise değiştirmek tercihe bağlıdır.

Tekrar denemek isterseniz link: LineageOS Downloads

ResurrectionRemix ve AOSPExtended'te zaten dahili olarak gelen root, bu. :D

Ama gizleme özelliğini öğrenmiş oldum. Sağolun hocam. :)

Hocam bir de bi şey dikkatimi çekti. AOSPExtended'te Busy Box dahili olarak kurulu bir şekilde mi geliyor? Yoksa Magisk kurulu olduğundan mı öyle?

Çünkü normalde Titanium Backup ile geri yükleme yapmadan evvel Busy Box'u yüklememi isterdi. Son yüklediğim ROM'da ise böyle bir şey istemedi benden. Ondan soruyorum...

ResurrectionRemix ve AOSPExtended'te zaten dahili olarak gelen root, bu. :D

Ama gizleme özelliğini öğrenmiş oldum. Sağolun hocam. :)

Hocam bir de bi şey dikkatimi çekti. AOSPExtended'te Busy Box dahili olarak kurulu bir şekilde mi geliyor? Yoksa Magisk kurulu olduğundan mı öyle?

Çünkü normalde Titanium Backup ile geri yükleme yapmadan evvel Busy Box'u yüklememi isterdi. Son yüklediğim ROM'da ise böyle bir şey istemedi benden. Ondan soruyorum...
Konusuna baktım, genelde böyle bir ayrıntı olsa belirtilirdi ancak bir şey bulamadım. Normalde TB her zaman BusyBox kontrolü yapar ve mevcut değilse belirttiğiniz gibi uyarı verir. Belki bir bug olmuştur ancak bunun Magisk ile alakası olmadığına eminim. Hangi kök yöntemini kullanırsanız kullanın, BusyBox bunlardan ayrı bir şeydir.

Farkındayım. Ama herhangi bir uyarı vermediği gibi, geri yüklemeyi de yaptı nedense.

Belki ROM kaynaklıdır, belki de root kaynaklıdır.

Chip'te Busy Box ile ilgili şöyle bir yazı geçiyordu çünkü.

Enable Busybox ve Magisk Hide seçeneklerini etkinleştirin.

Sanırım root'un içinde dahili olarak kurulu geliyor. Root'ta, ROM'un içinde dahili olarak geliyor.

Yani oradaki listede yazılması gerekirdi bence de... :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı