Linux dağıtım önerisi

Sadece Firefox açık.
E o zaman bende de KDE 500MB kullanıyor ve ayrıca çoğu Youtuber'a bakarsan da o civarlarda kullanım yapıyor, artık arkada neler yaptığınızı bilmiyorum ama sizin sırf KDE ile olan deneyiminiz yüzünden gayet kaynak tüketimi konusunda hafif bir masaüstü ortamına ağır diyemessiniz.
Bak, internette öyle düşünüyor.
Manjaro Kde, KaOS ve KDE Neon yazan distrolar kde kullanıyor ve kaynak tüketimine bakın, Ubuntu ve Fedora yazan distrolar GNOME kullanıyor. Umarım yeterince ikna edebilmişimdir.

Dosya Ekleri

• jjjj.PNG
    jjjj.PNG
    38,1 KB · Görüntüleme: 19
  • hhhhhhh.PNG
    hhhhhhh.PNG
    14,7 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Beyler kafam iyice karıştı herkes farklı bir öneride bulunuyor.Zaten konuyu net bir karar verebilmek için açmıştım.

E o zaman bende de KDE 500MB kullanıyor ve ayrıca çoğu Youtuber'a bakarsan da o civarlarda kullanım yapıyor, artık arkada neler yaptığınızı bilmiyorum ama sizin sırf KDE ile olan deneyiminiz yüzünden gayet kaynak tüketimi konusunda hafif bir masaüstü ortamına ağır diyemessiniz.
Bak, internette öyle düşünüyor.
Manjaro Kde, KaOS ve KDE Neon yazan distrolar kde kullanıyor ve kaynak tüketimine bakın, Ubuntu ve Fedora yazan distrolar GNOME kullanıyor. Umarım yeterince ikna edebilmişimdir.
KDE, Windows'a kıyasla hafif ve hızlı.

Diğer masaüstü ortamlarına kıyasla daha ağır ve daha fazla hatası var.

KDE boşta ortalama 500MB RAM kullanan bir masaüstü ortamıdır, lxqt kadar hafif olmasada gayet hafif bir masaüstü ortamı, hatta bi ara xfce ile bile karşılaştırıldı kaynak tüketimi konusunda.

500MB diyorsun ama tam öyle değil. İlk açtığında öyle olabilir, ama uzun kullanımda bütün programları kapatsan bile 1-1.5GB kullanıyor neredeyse. Kullansın önemli değil, ama ona rağmen kastığını görmüştüm. Cinnamon bile daha fazla kullandığı halde çok seri bir şekilde çalışıyordu...

Beyler kafam iyice karıştı herkes farklı bir öneride bulunuyor.Zaten konuyu net bir karar verebilmek için açmıştım.

Binlerce dağıtım olduğu için herkes sevdiğini söylüyor. Bazıları da çok alakasız dağıtımları orada burada görüp, kullanmadan öneriyor. Mint kullanmışsınız zaten, o yüzden Debian tabanlılardan çıkmaya ne dersin? Biraz farklılık olsun diye Arch tabanlılara bak, Manjaro olabilir mesela.

Geri
Yukarı