Linux dağıtım önerisi

BEARY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
/home
Daha fazla  
Meslek
Kendisi bir işsiz
Epey uzun bir süre Windows kullandım. Ve bu uzun kullanımdan sonra Linux kullanmak istedim. Tabi bunu ilk olarak evdeki dandik laptopa Linux Mint kullandım. Güzel bir deneyim oldu benim için. Ama artık masaüstü bilgisayarımdada Linux kullanmak istiyorum. Olabildiğince hızlı ve rahat olursa sevinirim. Bu arada Linux Mint'ı yaklaşık 2 ay kullandım yani az çok Linux tecrübem var.

Sistem özellikleri

İşlemci - Intel G4560
Anakart - MSI H110M PRO-VD
RAM - 8 GB DDR4 1250MHz
Ekran kartı - GTX 1050 Ti 4 GB
Depolama - 1TB WD 7200RPM HDD

Not = Lütfen işlemci ile ekran kartı darboğaz olduğunu yazmayın farkındayım. Şu anlık değiştiremem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Epey uzun bir süre Windows kullandım. Ve bu uzun kullanımdan sonra Linux kullanmak istedim. Tabi bunu ilk olarak evdeki dandik laptopa Linux Mint kullandım. Güzel bir deneyim oldu benim için. Ama artık masaüstü bilgisayarımdada Linux kullanmak istiyorum. Olabildiğince hızlı ve rahat olursa sevinirim. Bu arada Linux Mint'ı yaklaşık 2 ay kullandım yani az çok Linux tecrübem var.

Sistem özellikleri

İşlemci - Intel G4560
Anakart - MSI H110M PRO-VD
RAM - 8 GB DDR4 1250MHz
Ekran kartı - GTX 1050 Ti 4 GB
Depolama - 1TB WD 7200RPM HDD

Not = Lütfen işlemci ile ekran kartı darboğaz olduğunu yazmayın farkındayım. Şu anlık değiştiremem.
Feren OS, aşırı kullanıcı dostu ve içinde bir sürü hazır tema var, ayrıca KDE kullandığı için çok hafif ve çok özelleştirilebilir.

Fedora olabilir. MX Linux'a da bak ama. Debian Testing'de olabilir. Daha farklı bir şeyler istersen Arch var, Arch'dan daha da değişik bir şey istiyorsan Void var. Bu siteye de bir göz at gitmeden.

Geri
Yukarı