Linux dağıtım önerisi

Fedora'da zor ne var ki? RPM ve Flatpak aktif ediyorsun gerisini grafik arayüzünden yapabilirsin.
RPM aktif etmene rağmen bazı şeyler için uğraşıyorsun. Ffmpeg'de uğraştığımı anımsıyorum. Ben flatpak kullanmayı da sevmediğimden direkt kurulum odaklı ilerlemiştim paket konusunda.

Bu arada Fedora görüntü sürücüleri de bazen üzebiliyor.

Fedora bence Arch'tan zor. Arch kullanan biri olarak söylüyorum rahatlıkla.

Arch depolarında driver sorunu azdır. Endeavour OS kurabilirsiniz. Temaya aldanmayın bu arada onu değiştiririz.

Hocam daha kurmadım USB üzerinden baktığım zaman yine adaptörü görmemiş Wi-Fi veya internet bağlantısı yok gözüküyor neden acaba?

Hocam daha kurmadım USB üzerinden baktığım zaman yine adaptörü görmemiş Wi-Fi veya internet bağlantısı yok gözüküyor neden acaba?
Adaptörün yüklü değil de ondan. ISO ile adaptörünün sürücüsü gelmiyor. Eğer kablolu varsa kabloyla adaptör sürücüsü varsa kurmayı deneyebilirsin.

Eğer bunla uğraşmayayım dersen Debian kur ancak Debian sitesinden Wi-Fi kartının sürücülerini indir. Öyle başla kuruluma.

Adaptörün yüklü değil de ondan. ISO ile adaptörünün sürücüsü gelmiyor. Eğer kablolu varsa kabloyla adaptör sürücüsü varsa kurmayı deneyebilirsin.

Eğer bununla uğraşmayayım dersen Debian kur ancak Debian sitesinden Wi-Fi kartının sürücülerini indir. Öyle başla kuruluma.

Bluetooth dongle tanıyor ama Wi-Fi adaptörünü tanımıyor. Biraz daha detaylı söyler misiniz? Şimdi benim bu adaptörü Wi-Fi adaptörü olarak görmesi için ne yapmam gerek? Endeavour için.

Bluetooth dongle tanıyor ama Wi-Fi adaptörünü tanımıyor. Biraz daha detaylı söyler misiniz? Şimdi benim bu adaptörü Wi-Fi adaptörü olarak görmesi için ne yapmam gerek? Endeavour için.
Telefonununu bağlayıp USB tethering'i aç daha sonra işletim sistemini kur. WI-FI adaptörünün modeli ne acaba?

Geri
Yukarı