Linux dağıtımı önerisi

Atiyukoski1251

Femtopat
Daha fazla  
Benim tost bir bilgisayarım var, üzerinde milyon tane OS denememe rağmen pek de iyi bir performans almadım. Donanım özellkiklerim şunlar:
Intel Core 2
4 GB RAM.
AMD ATI Radeon 4350.
HP SSD.
Bir tane de hard diskim var,
Linux dağıtımı önerirseniz sevinirim :=)

Benim tost bir bilgisayarım var, üzerinde milyon tane OS denememe rağmen pek de iyi bir performans almadım. Donanım özellkiklerim şunlar:
Intel Core 2
4 GB RAM.
AMD ATI Radeon 4350.
HP SSD.
Linux dağıtımı önerirseniz sevinirim:=)

Lubuntu Veya Ubuntu

OS tabanı seçimini kolaylığa göre, performans için de masaüstü yöneticisi seçmelisin. Oyun gibi amacın olmadığını tahmin ederek Ubuntu-Fedora-Manjaro kolaylık olarak işine gelir, XFCE masaüstü ile de rahatça kullanırsın. GNOME da çok sıkıntı olmaz ancak RAM niye başlangıçta dolu diye canın sıkılabileceği için XFCE dedim yoksa keyfim için GNOME denerdim.

Fedora XFCE Spin çok rahat ettirebilir. RPMFusion + başlangıçta 3. parti desteği ile Fedora iyi gider.
Önce Fedora'nın normal halini deneyebilirsin.

Hocam genel olarak Linux Mint kullanabilirsiniz. Ama hani o sisteme Windows 8.1 kurardım ben olsam. Ama illa Linux isterseniz de Linux Mint bakmanızı öneririm.

Hocam genel olarak Linux Mint kullanabilirsiniz. Ama hani o sisteme Windows 8.1 kurardım ben olsam. Ama illa Linux isterseniz de Linux Mint bakmanızı öneririm.
Her ne kadar önceden Windows 8.1'i beğenmiş olsam da artık Windows tarafında en az 10 kurulmasını öneriyorum. Sürücü problemleri, uygulamaların anlamsız pencere yönetimi hatalarıyla artık Windows 8.1 kullanışsız bir işletim sistemi.

Intel Core 2
4 GB RAM.
AMD ATI Radeon 4350.
HP SSD.
Linux dağıtımı önerirseniz sevinirim:=)

Çoğu kişi Mint der ama bence ilk başlayacaksan ubunru hayatımda hiç Mint kullanmadım kullanmam da çünkü Windows gibi ve bir şey çözemiyecağinizde bu niye böyle değil vs. olur onun yerine Arch (kurulumu biraz zor) KDE kurun daha iyi ya da herhangi bir dağıtıma kdr kurun ama biraz farklılık macOS gibi istiyorsanız GNOME eğer sisteminiz kötü ise Xfce yani hangi dağıtımı seçtiğiniz önemli değil önemli olan bunlar bunlara masaüstü ortamı deniyor YouTube'da ya da bir yerden araştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı