Linux kullanılır mı?

"Oyun oynuyorsan Linux kurma" ya da "Linux kodlama bilgisi gerektirir" tarzı yazılar yazan herkese sesleniyorum;
Göz ardı listeme hoş geldiniz. Sizin gibi trollerin ve söylediğiniz yanlış bilgilerin yakıştığı yer orası çünkü.

Konuya gelirsek buna benzer 10 bin tane konu açık;
1648921398107.png

Bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok. Bu konulara bakabilirsiniz.

Oynadigin oyunu destekliyor olsa bile yalnizca oyun oynayan bir kullanici profili icin Linux dogru secim degil. Kim demisse dogru diyor.

Oyun gelistiricilerinin ilk hedefi Windows ( hatta konsol ) sistemlerdir. Linux desteklense dahi Linux sistemlerdeki hatalari daha gec cozerler, zaten kullanici az oldugu icin otomatik hata raporlamalari da az gelir.

Tum bunlar isiginda ustte dedigim gibi yalnizca oyun oynayacak birisi icin Linux tercihi sacma.

"Oyun oynuyorsan Linux kurma" ya da "Linux kodlama bilgisi gerektirir" tarzı yazılar yazan herkese sesleniyorum;
Göz ardı listeme hoş geldiniz. Sizin gibi trollerin ve söylediğiniz yanlış bilgilerin yakıştığı yer orası çünkü.

Konuya gelirsek buna benzer 10 bin tane konu açık;
Eki Görüntüle 1348694

Bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok. Bu konulara bakabilirsiniz.
Adam gibi bir söz, sonunda.

Topluluk arasında gezen boş bilgiler. Hocam fazla takmamak lazım, kendilerinin deneyimlemeden görebilecekleri bir şey değil.

Haklısınız hocam. Şahsen Linux meyvesini ben tattım ve aşırı memnunum.

FPS olması gerekenden daha düşük olur.

Tam tersi Linux'ta native diye sınıflandırılan oyunlar Windows'tan daha fazla yüksek FPS veriyor.

Oyun oynuyorsan şöyle yapabilirsin mesela.

Dual-boot ile oyun oynayacağın zaman gir Windows'a takıl kafana göre. Gündelik kullanım işlerini Linux'ta chill bir şekilde halledersin.

Oynadigin oyunu destekliyor olsa bile yalnizca oyun oynayan bir kullanici profili icin Linux dogru secim degil. Kim demisse dogru diyor.

Oyun gelistiricilerinin ilk hedefi Windows ( hatta konsol ) sistemlerdir. Linux desteklense dahi Linux sistemlerdeki hatalari daha gec cozerler, zaten kullanici az oldugu icin otomatik hata raporlamalari da az gelir.

Tum bunlar isiginda ustte dedigim gibi yalnizca oyun oynayacak birisi icin Linux tercihi saçma.
Bunu herkes biliyor zaten, ama artık şu "oyun mu oynuyorsun? Linux olmaz." diyen tayfadan bıktım usandım artık. Neymiş, çok uğraştırıyormuş. Uğraş istemiyorsan zaten git konsol al, niye bilgisayarda oyun oynuyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı