Linux Mint Windows'a zarar vermeden nasıl Dual boot yapılır?

• Konuyu başlatan 342524
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 946
Korkmuyorum değil ya.
Korkmayin.
Windows'un kurulu oldugu kisma ellemezseniz hic sorun olmaz.
Yine GRUB hatasi alirsaniz soz veriyorum duzeltiriz birlikte. Son care baska BL kurmak rEFInd gibi.
Mesela ben Ocak ayinin baslarinda Linux'a daha yeni gecmistim. Pop!_Os kurmustum ve ayni sekilde sizin aldiginiz hatayi almistim. Baya ugrasmistim ama duzeltememistik. son care rEFInd kurmustum ve oyle kullandim aylarca.
Suan laptop'umda Artix Linux kurulu ve bu hatayi bircok kez aldim ve her seferinde kolayca cozdum.
Bu hatayi laptop'umda almamin nedeni laptop'umda EMMC depolama kullanilmasyidi mesela. Sorunuda grub'u kurarken "--removable" secenegini kullanarak cozdum.
Bu hatalar bir sekilde duzeltiliyor yani.

Korkmayin.
Windows'un kurulu oldugu kisma ellemezseniz hic sorun olmaz.
Yine GRUB hatasi alirsaniz soz veriyorum duzeltiriz birlikte. Son care baska BL kurmak rEFInd gibi.
Mesela ben Ocak ayinin baslarinda Linux'a daha yeni gecmistim. Pop!_Os kurmustum ve ayni sekilde sizin aldiginiz hatayi almistim. Baya ugrasmistim ama duzeltememistik. son care rEFInd kurmustum ve oyle kullandim aylarca.
Suan laptop'umda Artix Linux kurulu ve bu hatayi bircok kez aldim ve her seferinde kolayca cozdum.
Bu hatayi laptop'umda almamin nedeni laptop'umda EMMC depolama kullanilmasyidi mesela.
EMMC depolama ne oluyor?

eMMC depolama ne oluyor?

Oncelikle benim laptopum bu:
IMG_20221009_125920.jpg

IMG_20221009_125928.jpg

Bu kadar kucuk bir laptopa SSD ya da HDD sigdirilamaz degil mi? Iste eMMC depolama boyle laptoplarda ve telefonlarda kullaniliyor. SSD gibi bir şey ama cok daha kucuk.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı