Linux nasıl kurulur?

Sorarsa direkt evet mi diyeyim? Galiba bu son sorumdu. Sonrası diskin kurulumda hata verip vermemesine bağlı olacak.

Rufus'u yıllardır kullanıyorum, kullanımına baya alıştım ve bu yüzden başka bir programa yönelmekten yana değilim. Bir de güven problemi. Fazla abartıyorum ama kurtulamıyorum bu takıntıdan.

Ekran görüntüsü 2021-12-10 234859.jpg

Yine de kullanmamak size kalmış. Rufus'u da @Linuxginar dediği gibi halledebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burayı deneyebilirsiniz.

Bölümleme kısmını niye el ile yapmış anlamadım.
Manjaro calamares kullanmıyor mu? Zaten Windows yanına kur ya da başkabir bölüme kur seçeneği var. Seçenekler sırasıyla söyle hatta.
1)Windows yanına kur.
2)Başka bir bölüme kur.
3)Diski sil ve kur.
4)El ile bölümlendir.

Konu sahibi 2. seçeneği seçip HDD bölümünü seçmesi gerekiyor.

Bölümleme kısöını niye el ile yapmış anlamadım.
Manjaro calamares kullanmıyor mu? Zaten Windows yanına kur ya da başkabir bölüme kur seçeneği var. Seçenekler sırasıyla söyle hatta.
Windows yanına kur.
Başka bir bölüme kur.
Diski sil ve kur.
El ile bölümlendir.

Windows'u silmek istiyorsa diski sil deyip öyle kurar. Bu videoda Dual boot gösterilmiş.

Bölümleme kısmını niye el ile yapmış anlamadım.
Windows yanına kur.
Başka bir bölüme kur.
Diski sil ve kur.
El ile bölümlendir.

Boşta bozuk bir HDD'm var. Windows 7 vardı içinde. Açılmayıp hata veriyordu işletim sistemi. Format atacaktım ona bir umut kurtulur diye ve hazır yapmışken Linux deneyimlemek isterim. Kısacası Dual-Boot'a gerek yok, ayrı diske kuracağım. (Disk yüzünden kurulumda hata almazsam)

Yeni konular

Geri
Yukarı