Linux nasıl?

Ofis uygulamalarını LibreOffice uygulamaları ile kullanabilirsiniz. Ancak yoğun bir şekilde başka kişilerle karşılıklı Word belgesi paylaşımı yapıyorsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bazen birinde oluşturulan belge diğerin de düzgün görüntülenemeyebilir. Ancak sadece kendiniz kullanacaksanız sıkıntı olmaz. Hep aynı formatta devam edersiniz.

Tarayıcılarda sıkıntı yok. Her türlü işlemi yapabilirsiniz.

udf[I][/I] uzantısı nedir? E-imza ile ilgili bilgim yok. Üretici firmanın bilgilerini söylerseniz internetten kontrol edebiliriz. Linux üzerinde çalışıp çalışmadığının bilgisi vardır.
Udf uyap döküman editörü dosyaları oluyor.

Kafama takılan tek soru bu. Ofiste kullanacağımız için.
Benim de abim avukat. Avukatlık uygulamaların topu dandik. Hepsini 5 TL'ye yaptırmışlar arayüz falan yok uygulamalarda. Çok fazla hata var falan çok iğrenç.

Özellikle de UYAP'tan nefret ediyorum.

Yine de deneyebilirsiniz şansınızı bence. Hukuk uygulamalarının Windows dışına çok uygun olacağını sanmıyorum.

Benim de abim avukat. Avukatlık uygulamaların topu dandik. Hepsini 5 TL'ye yaptırmışlar arayüz falan yok uygulamalarda. Çok fazla hata var falan çok iğrenç.

Özellikle de UYAP'tan nefret ediyorum.

Yine de deneyebilirsiniz şansınızı bence. Hukuk uygulamalarının Windows dışına çok uygun olacağını sanmıyorum.
Hukuk uygulamalarının hepsi insanı kanser ediyor. Windows’ta bile doğru düzgün çalışmıyor.

UYAP Doküman Editörü programı, tahmin ettiğim üzere Pardus ve Debian tabanlı distrolarda çalışabilecek ".deb" paketi halinde Linux için uyumlu. Debian kurabilirsiniz eski laptop'a, çok stabildir ve tavsiye ederim, 2008 model test donanımımda (ASUS M51Vr) GNOME versiyonunu (GNOME masaüstü ortamı ağırlığı ile meşhurdur) kullanıyorum.

Onu bilmiyorum hocam. İnternette incelerim müsait olunca.
UYAP Doküman Editörü programı, tahmin ettiğim üzere Pardus ve Debian tabanlı distrolarda çalışabilecek ".deb" paketi halinde Linux için uyumlu. Debian kurabilirsiniz eski laptop'a, çok stabildir ve tavsiye ederim, 2008 model test donanımımda (ASUS M51Vr) GNOME versiyonunu (GNOME masaüstü ortamı ağırlığı ile meşhurdur) kullanıyorum.
Çalışıyormuş, çok iyi olur böylece.

Onu bilmiyorum hocam. İnternette incelerim müsait olunca.

Çalışıyormuş, çok iyi olur böylece.
Çok bilinesi birşey değil hocam. Bizim UYAP sisteminde mecburiyetten kullandığımız bir olay.

Çok bilinesi birşey değil hocam. Bizim UYAP sisteminde mecburiyetten kullandığımız bir olay.
Bilinmemesi normal sanırım. Avukatlık ile alakalı bir durum, ilgili olmayanın bilmemesi normal.

Bu uygulamada resmi belge paylaşımı falan oluyor mu? Güvenlik gerekiyor mu? Sonra başınıza iş almayın.

Aslında haklısınız hocam ama Ubuntu'nun kendisi sorunlu artık. Ubuntu tabanlı dağıtımlar daha stabil geliyor şahsen.
Ubuntu sorunlu bunu kabul ediyorum. Linux Mint'de kullandığımda en az Ubuntu kadar sorun çıkartıyor çünkü Ubuntu paketlerini Debian Testing'den alıyor ona da paketler ilk 10 gün bug ile karşılaşılmamışsa indiriliyor. Sadece 10 gün ve sadece Debian Testing kullanıcıları kontrol ediyor. Debian Testing öyle Ubuntu gibi 50 milyon kullanıcısı olan bir dağıtım değil, testing aşaması zayıf bir dünya bug çıkıyor bu yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı