Linux neden bu kadar öneriliyor?

Açık kaynak kodlu ve aşırı güvenli bu nedenle tercih ediliyor eksi yanı ise çoğu oyunu oynayamazsınız.

Desteklenmeyen donanıma gidip te Linux kurarsanız çok bir şey beklemeyin. Bu Linux'un kötü bir yanı değil ve kötü olduğunu göstermez.

Şimdi şöyle kötü; her oyun oynanmıyor bunda herkes hemfikir, kullanması zor bunu da herkes kabul ediyor. Benim başka bir problemim yok zaten, yavaş olduğunu söyleyebilirim ama o PS4 ile alakalıdır.

Windows'a göre daha hafif ve daha stabil çalıştığı için bence. Kötü yanı ise çoğu oyunun native olarak çalışmaması, ayrıca bu tamamıyla kötü bir yan değildir. Cümlenin sonunda belirttiğim şey şahsi bir fikirdir, lütfen ciddiye almayın!

Bende tüplü televizyona kurdum çok iyi çalışıyor.

bende Nokia 3310'a Gentoo kurdum ardından GNOME derledim 5 saniye sürdü(!)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnternete Linux PS4 yazın çıkıyor bir sürü video, yalan söylüyormuşum gibi bir hava verdiğinizi hissettiğim için eklemek istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İnternete Linux PS4 yazın çıkıyor bir sürü video, yalan söylüyormuşum gibi bir hava verdiğinizi hissettiğim için eklemek istedim.

Hocam hiç emülatorleri denediniz mi PS4 üzerinde?
Kullanması zor falan değil.

Sanırım arkadaş masaüstü ortamı olmayan dağıtımları kast ediyor. 😄

Sana inanmadıkmı dedik şaka yaptım sadece

Hocam hiç emülatorleri denediniz mi PS4 üzerinde?

Sanırım arkadaş masaüstü ortamı olmayan dağıtımları kast ediyor. 😄

O bahsettiğin şey ne oluyor? PS4 üzerinden CS:GO oynamak mı yoksa, PC üzerinden PS4 oyunu oynamak mı? 2'sini de yapmadım ama PS4 de transformice oynamıştım :D

Zor olmasından kastım, istediğim şeyi indirmek için(RAR dosyası) bir sürü kod yazmam gerekiyor, yazınca çalışmıyor, onu çözmek için de YouTube'da videolara bakıyorum fazla kullanan olmadığı için çok çözüm yapan da yok, yani sıkıntılı bir durum.

O bahsettiğin şey ne oluyor? PS4 üzerinden CS:GO oynamak mı yoksa, PC üzerinden PS4 oyunu oynamak mı? 2'sini de yapmadım ama PS4 de transformice oynamıştım :D

Zor olmasından kastım, istediğim şeyi indirmek için(RAR dosyası) bir sürü kod yazmam gerekiyor, yazınca çalışmıyor, onu çözmek için de YouTube'da videolara bakıyorum fazla kullanan olmadığı için çok çözüm yapan da yok, yani sıkıntılı bir durum.

Nintendo emülatörleri, PlayStation emülatörleri vb. Bence onlar çok büyük bir zorluk değil aşılması gayet kolay engeller. 10-15 yıl öncesinde olsak Linux'in tam yaygınlaşmamış olduğu dönemler, ortada fazla bilginin olmadığı dönemler. Şimdi ise her türlü çözümün illaki bir çözümü oluyor.

Geri
Yukarı