Neden Linux kullanan bu kadar az?

10 yıldır bu forumda Linux'un duz bir OS olmadigini kar amacı gutmedigini ve size hiçbir vaatte bulunmadigini anlatmaya calisiyoruz zaten.
Linux kar amacı güden şirketlerin kendilerine yönelik tasarladığı ve tasarlattığı büyük şirketlerin ortak bir ürünüdür. Vaatte bulunmaz ama yapmak isteyen yaptırabilir ve yapabilir.

Linux kullanıcıyım çok yabancılık çekiyorum. Normalde Windows'ta yazar geçersin Linux'ta illa Linux diye aratman gerekiyor ve neden bu kadar az az kişi kullanıyor? Ben Windows da Linux da kullanıyorum. Linux kişiselleştirme, mahremiyet, güvenlik vb. olarak çok daha iyi ama hala anlamıyorum niye bu kadar az kişi kullanıyor ve Linux ücretsiz. -_-
Zamanında Chrome'dan Opera GX'e geçtiğimde alışmam 1 senemi almıştı, birde Linux'a geçsem sanırım 3-4 senemi ayırırım

Özür dilerim bütün dokümanı elle yazmam lazımdı. Ben diyorum sorunu çözmeye çalışırken terminale hapsoldum diyorum sen OBSden build al diyorsun.

Windows'ta hiç CMD kullanmıyor musun? Bir Mint kullanıcısının da maksimum terminal kullanımı Windows'a çok benzer.
Evet, OBS'den build al diyorum.

Yaklaşık 5 kişi, 5 saattir GUI kütüphanesindeki açıktan götümü izlerler mi izlemezler mi muhabbeti yapıyoruz. Vallaha komiksiniz.

Seni beni kasti izlemezler. Büyük bir ortak alanı seçip orayı hedef alırlar.
Komik değiliz. Sen güvenliğine önem vermiyorsan bu bizim aşırı umursar olduğumuz anlamına gelmiyor. Sen fazla umursamıyorsun.

Linux kar amacı güden şirketlerin kendilerine yönelik tasarladığı ve tasarlattığı büyük şirketlerin ortak bir ürünüdür. Vaatte bulunmaz ama yapmak isteyen yaptırabilir ve yapabilir.

Değildir. Kernel kesinlikle değildir. Kesinlikle diyorum, bunun da tamamen arkasında duruyorum.
Gerçekten bu sistemin nasıl çalıştığını anladığını düşünmüyorum.

Evet, dogru eger bir sikintin varsa ya kendin cozersin yada donate atip istekte bulunursun. Rahatsiz olmak bir secenek degil.

Tamamen kullanıcıların ve şirketlerin istekleri ve hedefleri ile alakalı bir durum.

Bugün Microsoft büyük bir ekmek kapısı sağlıyor .Net çatısı altında.
Aynı zamanda oyunlarada destek veriyor.

O yüzden Windows vazgeçilmez olabilir birçok kişi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı