Neden Linux kullanan bu kadar az?

İlginç olan sürücünün çalışmaması, buradaki ilginç olan tek şey bu sürücünün çalışmaması ve zorlanarak kendimi kurtarmaya çalışmam.
Yazıcım 28 senelik.

Bak sorunun çözümünü kendin de bulmuşsun en öncesinden. Fedora'da çalışıyor, Ubuntu'da çalışmıyor.
Şahsen ben ilk Ubuntu ile Fedora sürümünü karşılaştırırdım, uymuyorsa gider launchpad veya obs'den bir buildi alır çok rahat kullanırdım, 5 dakikamı almazdı.
Bunu niye bu kadar abarttığını bilmiyorum.

Artık chatgptye soruyorum, adrese teslim çözüm veriyor. Stack ve ChatGPT.
Bu arada şuna da bir şey söyleyeyim. Her sorunu/soruyu ChatGPT'ye sormak bana göre kötü bir şey çünkü sen soruyu/sorununu internette arattığında onun hakkında daha çok şey keşfedebilirsin. Ama ChatGPT bunu engeller üstüne üşengeçliği arttırır.

Linuxu kullanan'da var kullanan'da ama az kişi kullanıyor.Peki arkadaşlar siz kullanıyor musunuz?Ben şahsen Windows kullanıyorum.Sürücü desteği ve program uyumluluğu kısmında Windows işletim sistemi bir adım önde ama Program kurmak , program yapmak, program kaldırmak , program düzenlemek kısmında Linux çok daha özgür ve hızlı.

Bunu da arkadaşlar lutfen Linux kullanmadan once okuyun.

Think of richard stallman as the great philosopher and think of me as the engineer.
-Linus torwalds.
Gpl Linux için sadece bir sorun çözümü, Linux'un kendisiyle bağdaştırmak anlamsız.

Bu arada şuna da bir şey söyleyeyim. Her sorunu/soruyu ChatGPT'ye sormak bana göre kötü bir şey çünkü sen soruyu/sorununu internette arattığında onun hakkında daha çok şey keşfedebilirsin. Ama ChatGPT bunu engeller üstüne üşengeçliği arttırır.

Her soru sorunu önce kendim çözmeye çalışıyorum bir öğrenci olarak. Stackt, W3s, fcc ve resmi dokümantasyonu deniyorum önce. Hasbelkader beceremedim ChatGPT'ye sorup sonra kullandığım kalıbın ne işe yaradığını anlamaya çalışıyorum, araştırıyorum ya da GPT'nin kendisine anlattırıyorum.

Bak sorunun çözümünü kendin de bulmuşsun en öncesinden. Fedora'da çalışıyor, Ubuntu'da çalışmıyor.
Şahsen ben ilk Ubuntu ile Fedora sürümünü karşılaştırırdım, uymuyorsa gider launchpad veya OBS'den bir Build'i alır çok rahat kullanırdım, 5 dakikamı almazdı.
Bunu niye bu kadar abarttığını bilmiyorum.

Özür dilerim bütün dokümanı elle yazmam lazımdı. Ben diyorum sorunu çözmeye çalışırken terminale hapsoldum diyorum sen OBS'den Build al diyorsun.

Linux olmasa o sirketler tas kemirecek sen de onun farkina varirsin umarim.

Hadi ya sapigin teki benim kicimi izledikten sonra mi kapatilacak. Harikasin! Bu iste kendine reva gordugun, ederin bu yani.

Ya cidden kıçının bu kadar kıymetli mi olduğunu düşünüyorsun, madem o kadar kıymetli masaüstü bilgisayarında neden Intel'ya da AMD bir işlemci var.

Windows kullan arkadasim, hayatin boyunca Linux foundation 100 kurus donate mi attin da sizlaniyorsun.

Sızlanmak istediğim için sızlanıyorum.

Bilgisayar bölümü okuyorsun, hakkinda hiçbir fikrin olmayan insanlar hakkindasuna katki yapmadin buna katki yapmadin diye konusuyorsun, bug report atiyorsun, sorunun cozumunu biliyorsun ama katkida bulunmuyorsun oyle mi? Ben de bunu yedim tabii. Eminim senin bug reportlarin dag olmustur simdiye.

Ben Linux kullanan bir köle olarak bile bir şeylerin yanlış olduğunu söyleyebilirim çünkü bunda özgürüm. Sorun çözümü falan bilmiyorum.
Hakkında hiçbir fikrim olmayan insanlar, vay be adam Neo çıktı.
Ben sizin bug report atmayarak gizlilik olarak korunduğunuzu düşünerek dalga geçiyorum çünkü gerçekten çok komik. İsterseniz kernel developer olun gerçekten çok komik bu. Ve biliyor musunuz ne olduğunuz umurumda bile değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya cidden kıçının bu kadar kıymetli mi olduğunu düşünüyorsun, madem o kadar kıymetli masaüstü bilgisayarında neden Intel'ya da AMD bir işlemci var.

Cok basarili bir Low level coder arkadasim AMD PSP'yi izledi ve veri sizintisiyla karsilasmadigini soyledi. AMD kullanıyorum bu arada.

SIzlanmak istediğim için sızlanıyorum.

EE baska yerde sizlan o zaman, burasi sizlanilacak en mantikli yer degil. Git Windows forumlarinda falan sizlan mesela...

Ben Linux kullanan bir köle olarak bile bir şeylerin yanlış olduğunu söyleyebilirim çünkü bunda özgürüm.

Evet, senin icin yanlış zaten de, Sen daha Linux'u anlamamissin ki. Kac yıldır kullaniyorsun sormasi ayip?

Yaklaşık 5 kişi, 5 saattir GUI kütüphanesindeki açıktan g.tümü izlerler mi izlemezler mi muhabbeti yapıyoruz. Vallaha komiksiniz.

Senin gibi degiliz cunku, kendimize saygimiz var. Bu kadar yeterli bu arada tartismaya degecek birileriyle tartismayi tercih ederim.

Istersen bir de Linux foundation bana niye yazici almiyor diye sizlan tam olsun.
Varsa bir çayınızı içerim yoksa kalsın.

Evet abi en mükemmel işletim sistemi çekirdeği Linux, aslında insanlar da bunu yanlış söylüyorlar GNU/Linux olması gerekiyor ve ben yakın zamanda bunu GNU artı Linux olarak söylemeye başladım (!)
Ve konunun ana başlığına bir cevap olarak neden kimse desktopta Linux kullanmıyor söyleyeyim mi çünkü bazı şeyleri yapmak zor ve insanlar GPL lisansının izin verdiği şekilde ellerindeki işletim sistemlerini istediği gibi kullammaya çalışıp da beceremeyince dönüyorlar. Kullanılmasını kolaylaştırmak için yapılabilecek şeyler daha önceden de yapılmış şeyler (örneğin YaST) fakat insanlar kıçlarının izlenmesini istemediği için buna gerek duymuyorlar, merak etmeyin YaST CLI ortamda da çalışıyor.
Cok basarili bir Low level coder arkadasim AMD PSP'yi izledi ve veri sizintisiyla karsilasmadigini soyledi. AMD kullanıyorum bu arada.
Peki, buna cevabım yok.
EE baska yerde sizlan o zaman, burasi sizlanilacak en mantikli yer degil. Git Windows forumlarinda falan sizlan mesela...
Konu başlığını oku tekrar gel.
Evet, senin icin yanlış zaten de, Sen daha Linux'u anlamamissin ki. Kac yıldır kullaniyorsun sormasi ayip?
Linux'u anlamak, sokratesin savunması açıcası bu felsefeler herkesi sıkıyor. İnsanların sunucu tarafında Linux kullanmasının bir felsefe sebepli olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa Windows'a göre
bazı amaçlar için daha yetenekliği olduğu için mi?
Senin gibi degiliz cunku, kendimize saygimiz var.
Kendinize saygınız GUI kullanmayarak geliyorsa eyvallah.
Bu kadar yeterli bu arada tartismaya degecek birileriyle tartismayi tercih ederim.
komik

Varsa bir çayınızı içerim yoksa kalsın.

Evet abi en mükemmel işletim sistemi çekirdeği Linux, aslında insanlar da bunu yanlış söylüyorlar GNU/Linux olması gerekiyor ve ben yakın zamanda bunu GNU artı Linux olarak söylemeye başladım (!)
Ve konunun ana başlığına bir cevap olarak neden kimse desktopta Linux kullanmıyor söyleyeyim mi çünkü bazı şeyleri yapmak zor ve insanlar GPL lisansının izin verdiği şekilde ellerindeki işletim sistemlerini istediği gibi kullammaya çalışıp da beceremeyince dönüyorlar. Kullanılmasını kolaylaştırmak için yapılabilecek şeyler daha önceden de yapılmış şeyler (örneğin YaST) fakat insanlar kıçlarının izlenmesini istemediği için buna gerek duymuyorlar, merak etmeyin YaST CLI ortamda da çalışıyor.

Peki, buna cevabım yok.

Konu başlığını oku tekrar gel.

Linux'u anlamak, sokratesin savunması açıcası bu felsefeler herkesi sıkıyor. İnsanların sunucu tarafında Linux kullanmasının bir felsefe sebepli olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa Windows'a göre
Bazı amaçlar için daha yetenekliği olduğu için mi?

Kendinize saygınız GUI kullanmayarak geliyorsa eyvallah.

Komik

Benden bu kadar sende cruslan arkadasimiz da sen de dipsiz kuyu gibisiniz, bir diyalogda egolarinizi tatmin edemediginiz surece susmuyorsunuz kusura bakmayin çocukla çocuk olacak kadar mutlu bir insan degilim.

Benden bu kadar sende cruslan arkadasimiz da sen de dipsiz kuyu gibisiniz, bir diyalogda egolarinizi tatmin edemediginiz surece susmuyorsunuz kusura bakmayin çocukla çocuk olacak kadar mutlu bir insan degilim.
Canım dedem benim sen tartışmaları sevmiyor muydun?
Egoyla alakalı bir şey söylemedim, ben GUI alanında Lİnux yetersiz dedim siz GUI yeterli ya da gereksiz dediniz.
GUI'in olup olmamasını konusundaki sorumu GNU manifestosuna bağlayıp bilgisayarın kamerasına ben geçirmedim bunu da kendine saygıya hiç eklemedim.

Ben ikonuyla alakalı geçerli argüman sunmak konusunda diğer arkadaşlarla beraber sorun yaşadığınızı düşünüyorum. Konunun sanırım 7. sayfasında örnek verdiğim YaST ya da herhangi bir GUI aracı üzerinden hiç kimse yürümedi, önce throughput üzerine kavga ettiniz ondan sonra GUI gereksiz kim kullanacak onu güvenli değil dediniz. Biriniz de iki şekilde de sonulan bu şekil bir program her distroda olsa ya da bu farklı olsa bu özellik eklense çıkarılda bunun eklenmesinin artısı eksisi ne olur ve neden GNOME Wayland ve KDE uygulamaları uyumsuz ve bu neden düzeltilmiyor demedi.

Ben düz kullanıcıyım, Bİlgisayar mühendisliği öğrencisi olmam beni düz kullanıcı olmaktan çıkarmaz. Ben bilgisayarımı açar, filmimi izler, javamı öğrenir, iki kuruş da Starcraft 2 oynarken Blizzard'a söver kapatırım bilgisayarı ve aramızdaki çoğu geek arkadaş ta kişisel bilgisayarını bu şekilde kullanıyor. Anlatmak istediğim tek şey buydu, bazı şeyler bu kadar zor olmamalı.

Haydi Allaha emanet.

Geri
Yukarı