Linux neden bu kadar uğraştırıyor?

Kime göre neye göre. Hangi sürüm berbat?
Windows 8'den sonra zaten Microsoft iyice telemetriyle donattı sistemi ve ağırlaştı güncellemer 10 yılda yüklenmeye başladı :D. Onun yerine eski bir cihazım olsa ReactOS kurarım hem NT tabanlı hem açık kaynak. LibreOffice gibi yazılımlar çalışıyor. Onu kullanırım daha iyi :D
NT şart değilse her türlü Linux kurarım zaten :)

Linux istediği gibi kodlanabilen açık kaynak kodlu diye biliyorum. Bilgisayar ile alakası olmayan kişinin Windows kullanması daha mantıklı gibi Linux kodları falan uğraştırır yani. Tercih meselesi sırf görüntüsü için işletim sistemi değiştirenler var.

Bilgisayar ile alakası olmayan kişinin Windows kullanması daha mantıklı gibi Linux kodları falan uğraştırır yani.
Bir şeyin düzenlenebilir olması onu kullanmak için düzenlemeyi bilmen gerektiği anlamına gelmiyor. Arabanı da modifiye edebilirsin ama arabayı kullanmak için modifiye etmeyi bilmene gerek yok.

Bir şeyin düzenlenebilir olması onu kullanmak için düzenlemeyi bilmen gerektiği anlamına gelmiyor. Arabanı da modifiye edebilirsin ama arabayı kullanmak için modifiye etmeyi bilmene gerek yok.
Ne alaka araba örneğinden gidersek adam araba kullanmayı az bileni söylüyor modifiye edeni değil.

Windows zaten kullanım alanı belli bir sistem. Karşılaştırmak yanlış olur. Sizin linux'çu olduğunuz beni ilgilendirmiyor bu arada. Özgür yazılıma, açık kaynağa, gizliliğe önem veren, destekleyen linux kullanır bu kadar basit. Boş yere tartışma ortamı yaratmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı