Linux sisteme virüs mü bulaştı?

@gen2 hocam sileyim ama aklımda yine de kuşku kalacak gibi duruyor çünkü bir siteye falan girmedim.
Ben de ne ile alakali oldugunu anlayamiyorum buradan. O yuzden /home'u toptan temizlemeni tavsiye ettim. Eger root olarak viruslu bir program calistirmadiysan /home'u temizlemen yeterli olur.

Bayağı zamandır Linux'a girmiyordum windowsda takılıyordum. Bugün girdim ve sayfayı kaplayan reCAPTCHA mesajları vardı muhtemelen daha önce bir siteden dolayı buga girdi ama yine de merak ettim. Yanlış hatırlamıyorsam bilinmedik yerlerden bir şeyler indirmedim. Ücretsiz bir antivirüs önerirseniz de iyi olur.

@Rona hocam yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1945766
GitHub - HydraDragonAntivirus/Hydra-Dragon-Antivirus-Linux: Hydra Dragon Anti-virus For Linux Bu proje ile bilgisayarı taratın.

@Turkıye anlasması hocam tamam sizin olabilir ama hangi bilgilerine erişin izini alıyorsunuz falan onları da belirtirseniz ya da bir web sitesi bırakırsanız daha iyi olur. Sakin yanlış anlamayın bilinçli bir kullanıcının yapması gereken şey budur bence.
Hiçbir bilgi toplamıyor tamamen açık kaynak.

@Turkıye anlasması hocam tamam sizin olabilir ama hangi bilgilerine erişin izini alıyorsunuz falan onları da belirtirseniz ya da bir web sitesi bırakırsanız daha iyi olur. Sakin yanlış anlamayın bilinçli bir kullanıcının yapması gereken şey budur bence.
Aynı virüsü önceden görmüştüm. technopatta Bildirimlere bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı