Linux tabanlı sistem tavsiyesi

Hangi Dağıtım?

• Ubuntu

Oy: 2 10,5%
  • Linux Mint

Oy: 9 47,4%
  • Elementary OS

Oy: 4 21,1%
  • Diğer (Lütfen Belirtiniz.)

Oy: 4 21,1%

• Oy verenlerin toplamı
    19
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam makepkg -s kısmında hata veriyor hatanın ne olduğunu unuttum isterseniz bakabilirim.

Chrome yerine Chromium kursan olmaz mı? Aralarında hiç fark yok zaten.

Chromium kurmak için, sudo pacman -S chromium komutunu yazın.

Chrome yerine Chromium kursan olmaz mı? Aralarında hiç fark yok zaten.

Chromium kurmak için, sudo pacman -S chromium komutunu yazın.

Hocam şu hata verene kadarki komuta kadar bazı şeyler indirdi, yarım çalıştı. Chromium indirsem izi kalacak. Az daha bilgi sahibi olayım ben Linux ile en iyisi.

Manjaro'nun başta arayüzünü çok sevmedim. Arch tabanlı olması da cabası. O kadar ileri seviye değilim ben. Debian tabanlılara yöneleceğim. Tavsiye veren?

Manjaro kde stabil değil doğru. Bende denediğimde çökme sorunları yaşıyordum. Kde yerine Xfce deneyebilirsin. Xfce gayet iyi çalışıyor.

Manjaro kde stabil değil doğru. Bende denediğimde çökme sorunları yaşıyordum. Kde yerine Xfce deneyebilirsin. Xfce gayet iyi çalışıyor.

Xfce denesem arayüzü daha kötü, çok kişiselleştirme de olmaz. Özellikle kişiselleştirmeye çok takılıyorum. Arch Linux'ta kurmak istiyorum ama kurulum terminalden olduğu için az çekiniyorum.

Manjaro'nun başta arayüzünü çok sevmedim. Arch tabanlı olması da cabası. O kadar ileri seviye değilim ben. Debian tabanlılara yöneleceğim.
Arayüz özelleştirilebilirdi zaten özelleştirmesi en kolay masaüstü ortamlarından birini kurmuşsunuz. Arch profesyoneller için geliştirilmiş bir taban değil ki, dediğim gibi Debian'a kıyasla paket kurması çok daha kolay oluyor genelde. Videodaki kişi AUR yardımcısı kullanmadan kurulum yapmayı denemiş o yüzden biraz daha kompleks duruyor. Bir AUR yardımcısıyla işler çok daha kolay olurdu oysa ki.

Arch'ın sende kötü izlenim yaratmasına üzüldüm, ama olan olmuş. Debian tabanlı olarak elementaryOS ne kadar çok sevsem de Linux Mint önerdim, sebebi daha sorunsuz, daha stabil deneyim sunabiliyor olmasıydı.

Xfce denesem arayüzü daha kötü, çok kişiselleştirme de olmaz. Özellikle kişiselleştirmeye çok takılıyorum. Arch Linux'ta kurmak istiyorum ama kurulum terminalden olduğu için az çekiniyorum.

Aslında Xfce'de kişiselleştirme daha iyi yapılıyor. Xfce'yi deneyin dediğim gibi. Az kaynak kullanması, stabil, hızlı olması ve özelleştirmenin daha iyi yapıldığı bir ortam.

Arayüz özelleştirilebilirdi zaten özelleştirmesi en kolay masaüstü ortamlarından birini kurmuşsunuz. Arch profesyoneller için geliştirilmiş bir taban değil ki, dediğim gibi Debian'a kıyasla paket kurması çok daha kolay oluyor genelde. Videodaki kişi aur yardımcısı kullanmadan kurulum yapmayı denemiş o yüzden biraz daha kompleks duruyor. Bir aur yardımcısıyla işler çok daha kolay olurdu oysa ki.

Arch'ın sende kötü izlenim yaratmasına üzüldüm, ama olan olmuş. Debian tabanlı olarak elementaryos ne kadar çok sevsem de Linux Mint önerdim, sebebi daha sorunsuz, daha stabil deneyim sunabiliyor olmasıydı.

Hocam Arch Linux dünyasını da merak ettim açıkçası. Zaten Manjaro sevmeyen bir insanım. Arch Linux deneyecektim, daha iyi izlenimler yaratabilirdi belki ama kurulumu çok zor.

Geri
Yukarı