Linux tabanlı sistem tavsiyesi

Hangi Dağıtım?

• Ubuntu

Oy: 2 10,5%
  • Linux Mint

Oy: 9 47,4%
  • Elementary OS

Oy: 4 21,1%
  • Diğer (Lütfen Belirtiniz.)

Oy: 4 21,1%

• Oy verenlerin toplamı
    19
@ReisenUdongeinInaba Yaş olarak aramızda çok fark var, sizi de çok hevesli gördüm, amacım azminizi kırmak değil ama belki de haddimi aşarak vereceğim tavsiyeleri kulak ardı etmeyin lütfen.

1. Linux veya sanal olan herhangi bir şey derslerinize ve diğer sosyal etkinliklere asla engel olmamalı. Henüz çocuk olsanız da her şeyi ölçülü yapın.
2. Linux amaç değil araç olmalı bunu unutmayın.
3. Kendinizi rahat hissettiğiniz dağıtımı bulunca esas amacınıza yönelin.
Bu arayış esnasında mümkün olduğunca temel taban dağıtımları denemeniz, türev olan dağıtımlardan daha fazla fikir verecektir.

Arch konusunda ise denemenizi tavsiye ederim, bu işin erkeni geç'i yoktur. Kendimden örnek verecek olursam; Debian'a oldukça hakim olmama rağmen ilk Arch kurduğumda çok bocaladım, bir kaç sefer başarısız oldum, ama sonuç olarak yıllardır Arch kullanıyorum.

Not: Bilgisayarda yedeği olmayan verileriniz varsa yedekleme yapmayı unutmayın.

@ReisenUdongeinInaba yaş olarak aramızda çok fark var, sizi de çok hevesli gördüm, amacım azminizi kırmak değil ama belki de haddimi aşarak vereceğim tavsiyeleri kulak ardı etmeyin lütfen.

1. Linux veya sanal olan herhangi bir şey derslerinize ve diğer sosyal etkinliklere asla engel olmamalı. Henüz çocuk olsanız da her şeyi ölçülü yapın.
2. Linux amaç değil araç olmalı bunu unutmayın.
3. kendinizi rahat hissettiğiniz dağıtımı bulunca esas amacınıza yönelin.
Bu arayış esnasında mümkün olduğunca temel taban dağıtımları denemeniz, türev olan dağıtımlardan daha fazla fikir verecektir.

Arch konusunda ise denemenizi tavsiye ederim, bu işin erkeni geç'i yoktur. Kendimden örnek verecek olursam; Debian'a oldukça hakim olmama rağmen ilk Arch kurduğumda çok bocaladım, birkaç sefer başarısız oldum, ama sonuç olarak yıllardır Arch kullanıyorum.

Not: Bilgisayarda yedeği olmayan verileriniz varsa yedekleme yapmayı unutmayın.

Teşekkürler. Arch Linux yerine Manjaro denemeyi tercih ettim. Kendime uygun dağıtım ise eğer normal gündelik hayatıma, derslerime devam edeceğim.
Screenshot_20201203_145117.png

@runit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı