Çözüldü Linux ve Windows aynı anda kurulabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yağız Ünlü

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ben Linux kullanıyorum da yanına Windows kurmak istiyorum. İnternetten biraz baktım boot USB uygulamalarına ama maalesef hiçbiri yüklenmedi.

Hep hata aldi. Ben diski Windows kururken küçültmeyi düşünüyordum ama USB uygulamaları çalışmıyor. Acaba bir çözümü var mı?

Yani uç birimde dosyayı bulamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

USB sürücünü yeniden bölümlendirmen gerekiyor. Biçimlendirme değil bölümlendirme yapman lazım. Boottable uygulamalarının bazılarında bu sorun var, bir kere boottable yapınca tekrar bölümlendirme yapman gerekiyor. Birçok sitede çözümü anlatılmış. Yine de link bırakıyorum Usb bellek hafızasının küçülmesi sorunu ve çözümü [Programsız]

diski eski haline getirdikten sonra yine iso dosyasıyla boottable yapman gerek..

Teşekkürler sonunda yapabiliyorum ama dist ext4 olduğu için windows yüklemiyor küçültdüm hataveriyor

@Yağız Ünlü, ISO dosyasını seçip sağ tıklayın. Çıkan pencerede "Boot edilebilir USB bellek hazırla" tuşunu kullanın.

Bunun için Linux Mint'in Mintstick uygulaması kurulu olmalı, ama Debian deposunda mevcut değil. Mintstick, Windows dosyalarını düzgün yazdırmayabilir.

@Yağız Ünlü , forumda Linux altında Windows ISO'su yazdırma ile ilgili bir dolu konu mevcut, arama ile bu konulara ulaşabilirsiniz.

Pardus'un kendi imaj yazıcısı da Windows ISO dosyalarını USB'ye yazdırabiliyormuş, güncel Pardus sürümün kullanıyorsan kendi aracını deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Aga eğer Windows'un yanına Linux kuracaksanız bu basit ama Linux'un yanına Windows kurulumu sıkıntılı ve windowsuda herhangi bir ISO writer ile yazamazsın WoeUSB kullanmalısın zaten Pardus kullanıyorsun nasıl hazırlanıldığı yazar.

Teşekkürler sonunda yapabiliyorum ama dist ext4 olduğu için Windows yüklemiyor küçültdüm hataveriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı