Linux X86 kurulumu

Siz en iyisi Windows 7'ye yoğunlaşın Linux bariz size göre değil zaten kursanız bile 3 GB RAM kullanabileceksiniz.

64 Bit olan versiyonu kurarsa niye olmasın? Ayrıca nereden ona göre olmadığını kesinleştirdiniz merak ediyorum, Windows 7'nin desteğinin kesilmesi de cabası zaten. Linux Mint XFCE vb. işletim sistemleri bu bilgisayar için kullanılabilir.

64 Bit olan versiyonu kurarsa niye olmasın? Ayrıca nereden ona göre olmadığını kesinleştirdiniz merak ediyorum, Windows 7'nin desteğinin kesilmesi de cabası zaten.

Tartışmaya girmek istemem tek elle yazamıyorum seri ancak Windows kullanan insanların linuxa alışması zor olabiliyor ayrıca konuda sadece X86 desteklediğini söylemiş en azından Windows 7 de daha rahat olabilirdi.
Ayrıca 16 GB rama yazık değil mi 3 GB RAM kullanabilecek X86 da.

Tartışmaya girmek istemem tek elle yazamıyorum seri ancak Windows kullanan insanların linuxa alışması zor olabiliyor ayrıca konuda sadece X86 desteklediğini söylemiş en azından Windows 7 de daha rahat olabilirdi.
Son kullanıcı odaklı dağıtımların var olduğunu hatırlatmakta fayda olacak sanırım tekrardan. X86 olayı için Windows 7'de de aynı durumu yaşayabilir GNU/Linux dağıtımlarında da aynı durumu yaşayabilir. Windows 7 bu alanda diğerlerine göre ne gibi bir fayda sağlıyor merak ettim doğrusu.

Son kullanıcı odaklı dağıtımların var olduğunu hatırlatmakta fayda olacak sanırım tekrardan. X86 olayı için Windows 7'de de aynı durumu yaşayabilir GNU/Linux dağıtımlarında da aynı durumu yaşayabilir. Windows 7 bu alanda diğerlerine göre ne gibi bir fayda sağlıyor merak ettim doğrusu.

Önceklikle yanıt verdiğin için teşekkürler arkadaş Windows 7 için 32-64 belirtmemiş bu yüzden buradan yola çıktım bir arkadaş X64 Linux atmış arkadaşlar adam X86 diyor ve Windows 7 konusuna gelirsek Windows 7 daha basit yapılı kolay ve uygulamalar açısından daha verimli tabii ki bu diğer Windows sürümleri için de geçerli ama arkadaş ekra kartının 7/xp/x86 Linux desteklediğini söylemiş maalesef 3 GB RAM ile oyun vs rahat oynayamayacağını biliyoruz Linux oyun odaklı bir sistem değil oyun oynamayacak olsa buralarda uğraşmazdı Linux'da oyunu açsa bile ne kadar performans verir hangi oyunları destekler bilemem ama bu konu için Windows 7'nin daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Screenshot_2.jpg

Şöyle bir ekranda kalıyor ne yapmam lazım burada?
@Jotariel hocam bi bakabilir misin?

Geri
Yukarı