Linux'a geçilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam peki oyun için hangi işletim sistemini önerirsiniz? Windows ciddi anlamda sıktı.

Evde bir masaüstü bilgisayarım var ve sadece oyun oynuyorum, hiçbir görsel özelleştirme, şu da şöyle olsun vs derdim olmadığı ve sadece açıp oyun oynayıp kapattığım için Windows kurdum. Ancak diğer her türlü işimi Linux üzerinde yapıyorum. Linux işletim sistemleri "yahu bunu da mı değiştirebiliyormuşuz" dedirtecek kadar çok fazla özelleştirme seçeneklerine sahip, sizin bu "sıkıntınızı" alacağına oldukça eminim. Ufak bir fikir almak adına şu subreddit'teki tasarımlara göz atabilirsiniz :)

Ancak bir önceki gönderimde belirttiğim gibi, sistem kurduğunuz disk üzerinde ne kadar yer olduğuna da bağlı olarak Windows'tan tamamen vazgeçmek durumunda değilsiniz, Linux'ta hala bütün oyunların desteği yok ve Windows oyun konusunda kafa rahatlığı olarak şimdilik en iyisi. Çift işletim sistemi olarak kullanmak sizin durumunuzda daha mantıklı olabilir. Sanal makine olarak test etmeyi önerenler olabilir, mantıklı ancak performans çok düşük olduğundan tatmin etmeyecektir bence.

Şuan aynı durumdayım. Şu 1 haftada en az 10 dağıtım denedim. Ama en çok beğendiğim Pardus 21 oldu. Ve proton ile bütün oyunlar oynanabiliyor.

Bir şans vermenizi öneririm. Ben yaptım ve çok memnunum. En azından Windows'un saçmalıklarıyla uğraşmıyorum.
Valorant'ı native olarak çalıştırabilsek düşünmeden geçerimde, en sık oynadığım oyun şu sıralar. :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı