Linux'a geçmek

Komut yazmadan da GNU/Linux kullanabilirsiniz fakat terminal kullanmak her zaman daha kolay oluyor. Dağıtım olarak özelleştirme yapacaksanız Kubuntu ya da Mint Cinnamon tercih edebilirsiniz çünkü ikisi de çok fazla ve kolayca özelleştirme imkanı sunuyor. Sanal makinede ya da USB'den başlatıp deneyebilirsiniz sonra ise Dual Boot olarak kullanırsınız. Bu arada @orXzaz bu çok üst düzey bir fanboyluk.

Komut yazmadan da GNU/Linux kullanabilirsiniz fakat terminal kullanmak her zaman daha kolay oluyor. Dağıtım olarak özelleştirme yapacaksanız Kubuntuya da Mint cinnamon tercih edebilirsiniz çünkü ikisi de çok fazla ve kolayca özelleştirme imkanı sunuyor. Sanal makinede ya da USB'den başlatıp deneyebilirsiniz sonra ise Dual Boot olarak kullanırsınız. Bu arada @orXzaz bu çok üst düzey bir fanboyluk.

:( sadece size beğeni kasıyordum sonra da 1 aylık ifade yasağı aldım: (

Çok.

1604306571791.png

Hocam öncelikle sizi bir Linux konusunda görmek beni mutlu etti. 😊 Benim fikrimce çoğu dağıtımda komut/kod yazmaya gerek yoktur, sadece bazı şeyleri komutlar ile halletmek daha rahat ve kolay olabiliyor. Yeni başlayan bir olarak Linux Mint veya Kubuntu kurmanızı tavsiye ederim. Kubuntu'nun çok güzel bir arayüzü var, tasarımı hoşunuza gidecektir zannımca.

Yeni konular

Geri
Yukarı