Linux'da neler yapıyorsunuz?

Masaüstümü özelleştiriyorum, video ve dizi izliyorum, internette geziniyorum, Minecraft, Tomb Raider, ETS 2 oynuyorum, Instagram sayfam için gönderiler hazırlıyorum, Windows'a artık sadece League of Legends oynamak için geçiyorum.

Ben Linux'da bazen yazılım indirmeye çalıştığım zamanlarda.
Çoğu yazılımların Windows'ta olduğunu görüyorum. Linux'da çok fazla bir şey yapamıyorum bende bu yüzden böyle bir konu açayım dedim. Linux'da neler yapılıyor merak ettim çok iyi oyun desteği olduğu da söylenemez. Şu anda Linux Mint Xfce kullanıyorum, Linux güzel bir işletim sistemi ama desteğe ihtiyacı var, ben yine de kullanıyorum.
Güvenlik açısından gizlilik açıcından güzel işletim sistemi ama çoğu şeyin Windows'da yapılması gerektiği biraz sıkıcı yapıyor benim için.
Distro deneyebilirsinz, yeni WM'lere, yeni DE'lere bakabilirsiniz. Hali hazırda iyi WM'iniz varsa onu özelleştirebilirsiniz, daha güzel hale getirebilirsiniz. GNU/Linux'ta terminal için olan yazılımları deneyebilirsiniz. Program kodlayabilirsiniz. Benim yaptıklarım enazından bunlar.

Özgünlüğü gittikçe azalan bir işletim sistemi. Acı gerçekler.
Ne demek istediğinizi anladım.
Bu yönergelere uyulsa bu sefer de kullanılmayacak. Kullanıcı sayısını özgürlükten daha önde tuttuklarından dolayı birçok özgür olmayan yazılımı sistemin içine alıyorlar. Kullanılsın diye de özgür diye dağıtıyorlar. Özgürlükleri de popülerlikleri de batsın onların. GNU böyle bir amaç için yapılmadı.

Son düzenleme:
Oyun oynuyorum, geliştirme ortamlarımı kuruyorum, internette takılıyorum... Kısacası windows'da yapabildiğim her şeyi daha kolay bir şekilde yapabiliyorum

Geri
Yukarı