Linux'ta oynadığınız oyunlar neler?

Kumral_Linux

Hectopat
Daha fazla  
Linux'ta bütün Windows oyunlari sadece Wine ile çalışıyor. Başka bir yazılım yok. Tarihçesini şöyle özetleyelim.

Crossover: Microsoft yazilimcilari Office programlarıni kendi Linux geliştirme ortamlarında kullanabilmek için yazdığı yazılım.

Cedega crossover ücretli halka açık versiyon.

Wine Cedega ücretsiz tam açık kaynak kodlu sürüm.

Proton Valve Steam için Windows oyun uyumluluk aracı olarak Wine'dan türettiği yazılım.

Lakin bu yazılımları tek başına kullanmak zahmetli olduğu için yardımcı araçlarla kullanmak faydali ve mantıklı.
Bu konuda en basit ve yaygın olan Lutris.
Daha profesyonel olan Bottles.

Bu bilgiler ışığında Linux'ta hangi oyunları oynuyorsunuz veya oynadınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux'ta bütün Windows oyunlari sadece Wine ile çalışıyor. Başka bir yazılım yok. Tarihçesini şöyle özetleyelim.

Crossover: Microsoft yazilimcilari Office programlarıni kendi Linux geliştirme ortamlarında kullanabilmek için yazdığı yazılım.

Wine cedega ücretsiz tam açık kaynak kodlu sürüm.

Proton Valve Steam için Windows oyun uyumluluk aracı olarak Wine'dan türettiği yazılım.

Lakin bu yazılımları tek başına kullanmak zahmetli olduğu için yardımcı araçlarla kullanmak faydali ve mantıklı.
Daha profesyonel olan bottles.

Bütün oyunlar çalışmıyor, Battlefield 2042 gibi.

1712993867564.png

Bütün oyunlar çalışmıyor, Battlefield 2042 gibi.

Eki Görüntüle 2166996
Bütün oyunlar wine aracı ile çalışıyor yani çalışıyor derken yazılım wine aracılığı ile işlenebiliyor manasında. Ayrıca Battlefield 2042 de açılıyor ancak anti hile yazılımı çalışmadığı için oyun tam manası ile oynanabilir değil. Sunucuya girip oyundan atiliyorsunuz. Teknik manada Battlefield da çalışıyor yani.

Bütün oyunlar Wine aracı ile çalışıyor yani çalışıyor derken yazılım Wine aracılığı ile işlenebiliyor manasında. Ayrıca Battlefield 2042 de açılıyor ancak anti hile yazılımı çalışmadığı için oyun tam manası ile oynanabilir değil. Sunucuya girip oyundan atiliyorsunuz. Teknik manada Battlefield da çalışıyor yani.

Hocam Battlefield 2042 zaten story yok sadece multiplayer oynanmıyor ama yine de.

Heroic Games launcher + Proton-GE ile bir çok oyunu rahatça oynuyorum. Keşke Heroic Launcher ile steam oyunları da kurabilsek. Tüm oyunlar tek bir yerde olurdu. Kartuşlar adlı bir program kullanıyorum her oyunu bir arada tutmak için.

Ben genelde hikayeli oyunlar oynar ve silerim. Sürekli oynadığım oyun sayısı az. Yine de bir kaç tane sayayım.

• Genshin Impact
  • GTA 1, 2-London, Vice City DE, SA DE, 3 DE, VC Stories, 4, 5. LC Stories de oynamak istiyorum vizelerden sonra. GTA Chinatown Wars da oynadım ama bitirmedim.
  • RDR 2
  • Cyberpunk 2077
  • Crysis remastered serisi
  • Roblox
  • F1 serisi
  • NFS serisi
  • Mafia 2 DE

Heroic Games launcher + Proton-GE ile bir çok oyunu rahatça oynuyorum. Keşke Heroic Launcher ile steam oyunları da kurabilsek. Tüm oyunlar tek bir yerde olurdu. Kartuşlar adlı bir program kullanıyorum her oyunu bir arada tutmak için.

Ben genelde hikayeli oyunlar oynar ve silerim. Sürekli oynadığım oyun sayısı az. Yine de bir kaç tane sayayım.

• Genshin Impact
  • GTA 1, 2-London, Vice City DE, SA DE, 3 DE, VC Stories, 4, 5. LC Stories de oynamak istiyorum vizelerden sonra. GTA Chinatown Wars da oynadım ama bitirmedim.
  • RDR 2
  • Cyberpunk 2077
  • Crysis remastered serisi
  • Roblox
  • F1 serisi
  • NFS serisi
  • Mafia 2 DE
Roblox desteği kesildi hocam sadece Waydroid ile oynanılıyor.

God Of War 1-2-3
Counter Strike Source
Counter Strike 1.6
M&B Warband
Redmatch 2
Brawlhalla
Tüm Gta serisi
Spider-Man:Web Of Shadows
Spider-Man 2 (Ps2)

Yeni konular

Geri
Yukarı