Linux'ta undervolt yapılabilir mi?

Xanteus

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç araştırmam sonucu 1-2 program buldum ama tam olarak anlamadım. Benim merak ettiğim Linux kullanıp undervolt yapan var mı? NVIDIA ve Intel için. Yapanlar varsa ve cevaplarsa sevinirim, teşekkürler. (Program sormuyorum, sadece yapan var mı onu merak ediyorum).

Merhaba arkadaşlar, birkaç araştırmam sonucu 1-2 program buldum ama tam olarak anlamadım. Benim merak ettiğim Linux kullanıp undervolt yapan var mı? NVIDIA ve Intel için. Yapanlar varsa ve cevaplarsa sevinirim, teşekkürler. (Program sormuyorum, sadece yapan var mı onu merak ediyorum).
Ben Intel laptopum varken yapiyordum.

Linux yüklemedim Windows kullanıyorum sıfır bilgim var Afterburner ve theottlestop ile rahat undervolt yapabiliyorumda Linux'ta zor gibi duruyor.

Linux'ta bir tane undervolt toolu var. Windows'da kaydettigin ThrottleStop.İni dosyani yani Throttlestop konfigurasyonunun lokasyonunu gosteriyorsun. Oradaki ayarlarini birebir uyguluyor, cok zor degil yani.

Linux'ta bir tane undervolt toolu var. Windows'da kaydettigin ThrottleStop.İni dosyani yani Throttlestop konfigurasyonunun lokasyonunu gosteriyorsun. Oradaki ayarlarini birebir uyguluyor, cok zor degil yani.
Bu olay çok iyiymiş hiçbir şey yapmadan direkt undervolt oluyor mu yani? Peki Nvidiaya nasıl undervolt yapılıyor o da mı zor

Undervort verilerini BIOS üzerinde saklamak daha sağlıklı. Bu sayede dilediğiniz gibi işletim sistemi değiştirseniz de voltaj ve saat hızı ayarlarınız korunmuş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı