Çözüldü Linux'ta USB belleğe ISO yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yaramadı hocam. USB Belleği tanımadı.
Ubuntu mağazasına "Startup Disk Creator" ya da "Başlangıç Diski Oluşturucu" yazıp onu indirin, oradan deneyin. Olmazsa Ventoy ile deneyebilirsiniz. Ventoy için şu videodan faydalanabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlışlıkla ISO dosyasını silmiştim. Şu an yeniden indiriyorum. İlk olarak @Arsenik hocamın taktiğini uygulayacağım. İşe yaramaz ise sizin verdiğiniz adımları uygulayacağım. Teşekkürler. Sabah 11'den beri Linux'a sarmış bulunmaktayım :D
Hocam sizin verdiğiniz adım ile Windows'a geri dönmek mümkün müdür? Linux'ta bir sıkıntı yaşarsam vs. Windows'a geri döneceğim. @349398
Teşekkürler, yardımlarınız için. @Arsenik hocamın yardımıyla birlikte Linux Mint İSO dosyasını USB belleğime yazdırdım. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Hocam size Oracle Java 8'in nasıl yükleneceğini anlattım eğer yapamadıysanız yardımcı olayım. Mint zaten Ubuntu tabanlı yani bir şey değişmeyecek. Kendim yükleyip Craftrise ve SonOyuncu'yu sorunsuz bir şekilde açtım ayrıca.

Hocam size Oracle Java 8'in nasıl yükleneceğini anlattım eğer yapamadıysanız yardımcı olayım. Mint zaten Ubuntu tabanlı yani bir şey değişmeyecek. Kendim yükleyip Craftrise ve SonOyuncu'yu sorunsuz bir şekilde açtım ayrıca.
Ubuntu bana guzel gelmedi. Bahane ile format atmıs olduk.

Terminal ile yazdırmak için aşağıdaki komutu girmeniz yeterli. Terminali ISO dosyasının bulunduğu klasörde açmayı ve sdb yazan yere USB'nin bulunduğu harfi yazmayı unutmayın. Sizin örneğinizde aşağıdaki şekil doğrudur.

Kod:
sudo dd bs=4M if=linuxmint.iso of=/dev/sdb status=progress oflag=sync

Terminal ile yazdırmak için aşağıdaki komutu girmeniz yeterli. Terminali ISO dosyasının bulunduğu klasörde açmayı ve sdb yazan yere USB'nin bulunduğu harfi yazmayı unutmayın. Sizin örneğinizde aşağıdaki şekil doğrudur.

Kod:
sudo dd bs=4M if=linuxmint.iso of=/dev/sdb status=progress oflag=sync

ISO dosyasının bulundugu klasorde nasıl acabiliriz?

ISO dosyasının bulunduğu klasöre mouse ile sağ tıklayıp terminal diyebilirsiniz. Onun haricinde terminali açıp cd Downloads gibi bulunduğu dizini yazabilirsiniz.

Peki hocam tum dagıtımlarda gecerli mi? Ayrıca hocam İSO'ya mı sag tıklayacagız yoksa bulundugu klasore mi? indirilenler, belgeler gibi.

Geri
Yukarı