Linux'tan korkulmalı mı?

Merhaba, benim acayip şekilde Linux korkum var. Hani indirirsem memnun kalır mıyım, PC'ye zarar verir mi gibi düşüncelerim var. Bir de terminal çok karışık geliyor. Sizce Linux kullana kullana alışır mıyım?

Hocam inanin gercekten ogrenmeye calisirsaniz ve karsilastiginiz sorunlari kendiniz cozmeyi denerseniz bir sure sonra terminal kullanmayi ogrenirsiniz, hatta GUI yerine terminal kullamaya baslarsiniz bir sure sonra. PC'ye zarar vermez.

2 ayrı cihazda bir süre Linux Ubuntu denedim, benim gördüğüm problem fazla yaygın olmayan bir cihazda kullanıyorsan çeşitli sürücü hataları olabiliyor. Ve yine benim gibi Linux'dan gram anlamıyorsan aylar boyunca geri bildirimine bir geliştiricinin sürücü yayınlamasını bekliyorsun. Elbette günümüzde bu durum daha iyileşmiştir. Vakit harcarım ve merakım var diyorsanız yani Linux ile sınırlarınızı zorlama niyetiniz var ise kesinlikle korkmayın, ancak standart bir Windows kullanıcısı gibi Linux kullanma niyetiniz var ise fazla önermem bu tarz sıradan kullanımda hayatınıza bir katkı sağlamıyor.

Korkunla yüzleşme vaktin gelmiş. Bilgisayarın sanalaştırmayı destekliyorsa; VirtualBox kur. Sonra denemek istediğin distroları ISO olarak indir. Kur, dene, sil, çökert. Sana kalmış.
Linux zor bir işletim sistemi değil. Korkma
Bugün eve götürdüklerim:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,9 KB · Görüntüleme: 70
GNU/Linux, ücretsiz diye zararlı program değildir, aksine olması gereken ücretsiz olmasıdır (Windows'un aksine). Kullanması ise günümüzde kolaydır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Korkunla yüzleşme vaktin gelmiş. Bilgisayarın sanalaştırmayı destekliyorsa; VirtualBox kur. Sonra denemek istediğin distroları ISO olarak indir. Kur, dene, sil, çökert. Sana kalmış.
Linux zor bir işletim sistemi değil. Korkma
Bugün eve götürdüklerim:

Hocam korsan oyunu da göstermişsiniz. Helal olsun bir şey demiyorum.

İşletim sistemi ile bilgisayara zarar vermek zor bir şey. Acemiliğinizi sanal makinede atabilirsiniz. Yaşadığınız sorunlar için ise yanınızda koskoca Technopat Sosyal var. Burada Linux'tan anlayan çok fazla kişiler var, onların bilgilerinden yararlanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı