Linux'tan Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

Linux Mint Xfce'nin buram buram kastığı bilgisayarımda Windows embedded 8.1 industiry Pro harika çalışmıştı. Bence onu kurun, yeterli olacaktır.

Ayrıca fazla ram yemesi zararlı bir şey değil ki? Performansınız da bir problem olmuyorsa ram zaten kullanılmak için var.

Hangi distroları denediniz?
Linux mint cinnamon Manjaro kullandım ve şu an kullandığım dağıtım linux mint 19.3 xfce.

Uygun. Aşağıdan bakabilirsiniz sistem gereksinimlerine.
Windows 8.1 - Vikipedi
Peki windows 8.1 i Single langue microsoftun kendi sitesinden mi yükleyeyim ? yada hangi sürümü yükleyeyim ?

Linux Mint Xfce'nin buram buram kastığı bilgisayarımda Windows embedded 8.1 industiry Pro harika çalışmıştı. Bence onu kurun, yeterli olacaktır.
Windows 8.1 Pro nun bir sürü uğraştıracak kodu falan var diye biliyorum.

Linux Mint Cinnamon Manjaro kullandım ve şu an kullandığım dağıtım Linux Mint 19.3 Xfce.

Peki Windows 8.1'i Single langue Microsoft'un kendi sitesinden mi yükleyeyim? Ya da hangi sürümü yükleyeyim?

Windows 8.1 Pro'nun bir sürü uğraştıracak kodu falan var diye biliyorum.

Microsoft'un sitesinden istediğinizi yükleyin. CD key için internete Windows 8.1 key yazıp rastgele bir tanesini girin çalışacaktır.

Şahsen Linux kullanmanız taraftarıyım. Saf Debian kurup Mate masaüstü ile güzel bir performans elde edebilirsiniz.

Geri
Yukarı