Linuxtan Windows'a dönüş ve düşünceler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstersen bir de Tux Deden marşı açalım. Ceddin Deden ile aynı melodiyi tuttururum ben.

Ya savaş falan boşverin. Linux bana da daha çok hitap ediyor ama yani şimdi konudaki o adama da bir şey anlatılmaz. @Cruslan mesela güzel tartışıyor. Ben onun bu konularda tartışmalarını seviyorum. Radikal İslamcılar gibi bir anda cihad benzeri anlayış beslemeyin.
Tartışmak, olumlu veya olumsuz anlamı olmayan bir eylemdir. Kavga ile karıştırılmamalıdır. Atıyorum ben ve bir üye Linux'un avantajları ile dezavantajları üzerine bir sohbet gerçekleşiyorsa, birbirimizin cevaplarını yorumlayıp destekleyen veya karşıt argümanlar sunuyorsak tartışma olur ancak bu demek değildir ki kötü veya kavga ile eş. Argümanlar karşıt olabilir, hatta bir rekabet dahi olabilir ancak bu onu kavga yapmaz. Biz kavga etmiyoruz, tartışıyoruz. Gerçekten kavgaya dönüşen az olay olmuştur.

@thatqui hocam için.

Şakayla yazmıştım hocam, yoksa radikal İslamcı değilim.
Yine de bu konu gittikçe uzayacak gibi. Karşı tarafla da büyük bir çekişmeye girdiğiniz için savaş benzetmesi yaptım.
Radikal İslamcısın demedim zaten de neyse.

Çekişmeye de girmedim. Şahsen girecek olsam ben de öyle konuşmam o elemana. Başından beri anlamayacağı belli aralarda girdim sadece devreye. Aslında dediklerine de farklı şeyler söylemek zor. Arkadaşlar dediklerine aslında güzel denebilecek cevaplar verdiler üslupları bir yana durursa.

Tartışmak, olumlu veya olumsuz anlamı olmayan bir eylemdir. Kavga ile karıştırılmamalıdır. Atıyorum ben ve bir üye Linux'un avantajları ile dezavantajları üzerine bir sohbet gerçekleşiyorsa, birbirimizin cevaplarını yorumlayıp destekleyen veya karşıt argümanlar sunuyorsak tartışma olur ancak bu demek değildir ki kötü veya kavga ile eş. Argümanlar karşıt olabilir, hatta bir rekabet dahi olabilir ancak bu onu kavga yapmaz. Biz kavga etmiyoruz, tartışıyoruz. Gerçekten kavgaya dönüşen az olay olmuştur.
Bazen zıt düşerim istemeden seninle. Ama buralarda olduğun için mutluyum. Dediklerine de katılıyorum.

Bazen zıt düşerim istemeden seninle. Ama buralarda olduğun için mutluyum. Dediklerine de katılıyorum.
Elbette zıt düşebiliriz. Tecrübelerimiz, fikirlerimiz, bakış açılarımız çok farklı. İlla dediğim doğru ya da mantıklı olmak zorunda değil. Alim değilim, bilgin değilim, hoca hiç değilim. Uzun süreli kullanım tecrübeler, Sosyal'deki başkalarının deneyimleri ve belgelerden elde ettiğimiz bir bilgi havuzu var ve bunu da kullanmaya çalışıyoruz. Hem kendime daha fazlasını katıyorum hem de aynı sorunla karşılaşırsam kendim çözmem daha rahat oluyor. Örneği Linux olarak verdim ama çeşitlendirilebilir.

Günümüzde uzman olunabilecek çok disiplin var ancak hepsinde uzman olabilecek kadar zamanımız yok. Ortalama 80 senenizin tamamını kitap/belge okuyup veya araştırma yapsanız bile olamazsınız. Bu sebeple herkesin ağzından çıkan yanlış olsun, eksik olsun, doğru olsun, mantıklı olsun, mantıksız olsun, soyut olsun, somut olsun çok değerli ve gerekli.

Çekişmeye de girmedim. Şahsen girecek olsam ben de öyle konuşmam o elemana. Başından beri anlamayacağı belli aralarda girdim sadece devreye. Aslında dediklerine de farklı şeyler söylemek zor. Arkadaşlar dediklerine aslında güzel denebilecek cevaplar verdiler üslupları bir yana durursa.
Sizin çekişmeye girmediğinizi biliyorum. En fazla 5 mesajınızı gördüm, o kadar. Peki bu 20 sayfalık duruma ne denebilir?
Çekişme mi, çatışma mı yoksa tartışma mı?

Sizin çekişmeye girmediğinizi biliyorum. En fazla 5 mesajınızı gördüm, o kadar. Peki bu 20 sayfalık duruma ne denebilir?
Çekişme mi, çatışma mı yoksa tartışma mı?
Tartışma için taraflardan ikisinin de belli bir düzey bilgisi olması lazım konular hakkında. O elemanın Linux ile ilgili hiçbir şey bilmediği ortada. Terminal'e komut yazıyoruz kod yazmıyoruz.

Hiçbiri özetle. Zaman kaybı.

Tartışma için taraflardan ikisinin de belli bir düzey bilgisi olması lazım konular hakkında. O elemanın Linux ile ilgili hiçbir şey bilmediği ortada. Terminal'e komut yazıyoruz kod yazmıyoruz.

Çok iyi bir açıklama. Ben olsam böyle bir duruma 'anti-tar' derdim.
Tartışma olabilecek bir potansiyel yok.

Üstelik komutları Windows'ta da kullanması gerekmiyor mu?
Bu arkadaş CMD diye bir şeyi hiç duymamış.

Banım vardı yeni geldim. Ve siz kod konusunu ciddiye mi alıyorsunuz cidden adama oynaya basmak için kod yazıyor musun diyorum ciddiye alıyor. Ayrıca bilgin yok demiştin üstü kapalı. O arkadaşlarda stabil olmadığını kabul etselermiş hala üstün görüyorsunuz. Oyun için stabil değil diyorum başka argüman var mı diyor o adam savunduğu şey zedelenmesin diye eksilerini kapatıyor bu mu tartışma :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı