Linux'u sadece terminal ekranı ve işe yaramaz bir sistem olarak gören insanlar

R72700
580 8GB
16GB RAM
B450 TomaHawk
İstediğiniz sitemi dual boot edebilirsiniz. Başka bir seçenek olarak sanal makine var, onu kullanarak Windows'un içinde bu sistemle rahatça kullanırsınız. Linux tavsiyesi olarak da yeni geçtiğiniz için kesinlikle Linux Mint derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesi ikna etme gibi bir zorunluluğumuz yok ama GNU/Linux bilmeyenler için böyle başlıklar yararlıdır.
Bu konuda bir ipucu vereyim, GNU/Linux'u bilmeyenler de bilenler de onu kötülemez, kötüleyenler onu anlama yetisi olmayanlardır. Çünkü GNU/Linux'u anlamak için her şeyden önce özgürlük denen kavramı hazmetmek gerek, maalesef bu da herkeste olmayabiliyor.

Herkesi ikna etme gibi bir zorunluluğumuz yok ama GNU/Linux bilmeyenler için böyle başlıklar yararlıdır.
Bu konuda bir ipucu vereyim, GNU/Linux'u bilmeyenler de bilenler de onu kötülemez, kötüleyenler onu anlama yetisi olmayanlardır. Çünkü GNU/Linux'u anlamak için her şeyden önce özgürlük denen kavramı hazmetmek gerek, maalesef bu da herkeste olmayabiliyor.

Hocam anlatsan bile anlamıyor adam. O yüzden çıldırıyor insan. Öyle kişilere denk gelenler için bu konuyu açayım dedim. Bu konuyu okusa bile anlamıyacağına eminim ama yine de belki bir şeyler değişir.

Dakika başı çağıracak, "bu nerede?", "o nerede?".

Zamanında kapı komşumuzu ikna ederek bilgisayarına ZorinOS kurmuştum. Kurduktan sonra kendisinden özellikle her ne sorusu olursa mutlaka sormasını rica ettim, sormaktan asla çekinme, rahatsız olmam dedim. Tabi bunu çok soru soracağını düşünerek önceden hazırlıklıydım.
İnanmazsınız ama bir defa dahi soru sormadı, iki yıl sonra baktığımda halen kurduğum sistemi kullanıyordu.

Geri
Yukarı