Linux'un Geleceği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hele yeni neslin Linux gibi her şeyi kendinizin yapması gerektiği şeylerde tahammülü olacağını sanmıyorum.
Çoğu GNU/Linux dağıtımı kullanıma hazır olarak geliyor, ekstradan bir şey yapmanıza gerek yok.
Her ne kadar Windows'tan kat kat iyi olsa da uygulamalarin hala Windows'a gore optimize edilmesi reddedilemez bir gercek.
Bazı uygulamalar GNU/Linux'ta daha optimize.(AMD sürücleri, OpenGL, CS:GO, Minecraft, Android Studio...)

Müzik havadan gelmediği için elbette ki o eseri size sunana, istediği karşılığın verilmesi gerekir.

Ben ise sizinle aynı düşüncede değilim. Benim düşümceme göre de bir tekellik olmasını bekliyorum. Windows-Linux‘un pek geleceği olduğunu düşünmüyorum. On binlerce model bilgisayara işletim sistemini sorunsuz bir şekilde sunmaları çok zor.

Bulut sisteminin yaygınlaşmasıyla işler giderek daha da basitleşecek. Bugün bir düzeltme yaması geliyor, ertesi günü düzeltme yamasının da düzeltme yaması geliyor. Bu iş böyle sürmez.

Müzik havadan gelmediği için elbette ki o eseri size sunana, istediği karşılığın verilmesi gerekir.

Ben ise sizinle aynı düşüncede değilim. Benim düşümceme göre de bir tekellik olmasını bekliyorum. Windows-Linux‘un pek geleceği olduğunu düşünmüyorum. On binlerce model bilgisayara işletim sistemini sorunsuz bir şekilde sunmaları çok zor.

Bulut sisteminin yaygınlaşmasıyla işler giderek daha da basitleşecek. Bugün bir düzeltme yaması geliyor, ertesi günü düzeltme yamasının da düzeltme yaması geliyor. Bu iş böyle sürmez.

Linux'un özelliği birçok dağıtım olması zaten özelleştirmenin anlamı Linux.

Youtube diye platform var. Oradakiler alabilirsin bedava.
Windows Linux gelecek yok ama Windows alt yapısına Linux'u kattı bile. Denetim Masası-Özelliklerden Açabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı