Linux'un Windows'tan daha serbest olduğunu kanıtlayan bir fotoğraf var mı?

Çok uzun zamandır var 3.parti koruması sadece arka planda çalıştığı için kullanıcıların farkında olmadığı bir güvenlik. Yenisi geliştiriliyor Vanguard adında yakında ona geçiş yapacaklar muhtemelen yanlış bilgilendirme yapıyor olmayayım ama benim bildiğim kadarı ile Linux'da çalıştırmak mümkün değil.
Konu açtım hangi oyunları oynayabilirim diye ? Cevap yazarsanız sevinirim.

Çok uzun zamandır var 3.parti koruması sadece arka planda çalıştığı için kullanıcıların farkında olmadığı bir güvenlik. Yenisi geliştiriliyor Vanguard adında yakında ona geçiş yapacaklar muhtemelen yanlış bilgilendirme yapıyor olmayayım ama benim bildiğim kadarı ile Linux'da çalıştırmak mümkün değil.
Evet doğru dediniz, LOL şuanda Linux üzerinde çalışabiliyor fakat gelecekte çalışmayabilir. Şahsen şunu da eklemek istiyorum Vanguard gibi sistemle birlikte açılıp Kernel seviyesinde çalışan bir Anti-Cheat yazılımının hiçbir şekilde savunulacak tarafı yoktur. Böyle saçma sapan Anti-Cheat yazılımı kullanan oyunları desteklemenizi kesinlikle tavsiye etmem. Eğer çok oynamak istiyorsanız tavsiyem bir sanal makine üzerinden oynamanızdır fakat "Vanguard" dediğimiz bu illet sanal makine üzerinden de çalışmıyor.

Herkes gerekli açıklamaları yapmış. Ama benim gözüme takılan şey çoğu kişi açık kaynak ifadesini kullanmış. Linux açık kaynak değil ÖZGÜR YAZILIM dir. Özgür Yazılım Nedir? Hangi Yazılımlar Özgür Yazılımdır? - İsmail Şimşek bu linkin son paragrafını okuyarak daha doğru bir açıklama elde edebilirsiniz. Dilerseniz tamamını da okuyabilirsiniz.
Açık kaynaklı ifadesi yanlış değildir. Bu kullandığımız ifade İngilizce'den geldiği içim kulağa saçma gelebilir. İngilizce'de "free and open source software" (kısaca FOSS) ifadesini kullanıyoruz. Ben şahsen özgürden ziyade açık kaynak kısmından daha çok bahsettiğim için açık kaynak ifadesini kullanmasını tercih ediyorum. Yoksa ikisini de kullanabilirsiniz.

Bana öyle bir fotoğraf gösterin ki, evet Linux Windows'tan daha serbest diyebileyim.
Telemeteri ile ilgili hiçbir işlem göremiyorum.
Ekran Görüntüsü - 2021-05-07 09-10-06.png

Bir şeyin nasıl çalıştığını merak ettiğim zaman tarayıcıyı açıp kaynak kodunu görüntülemek ne güzel!

Ekran görüntüsü 2021-05-07 09-12-01.png

Bu da özelleştirme delileri için gelsin. @Rashmore hocamın özelleştirmesine bak. Çok sade ve havalı duruyor.

1613819813884.png

Gerçi varsayılan ayarlarda da güzel gözüküyor.

Ekran görüntüsü 2021-05-07 09-15-31.png

GNU/Linux'da oyun oynanmaz(!)

Ekran görüntüsü 2021-05-07 09-20-41.png

GNU/Linux masaüstülerine bakalım:
1620431972137.png

1620432001263.png

1620432101566.png

1620432118369.png

Windows masaüstüsüne bakalım:
1620432200406.png

1620432314461.png

Linux açık kaynak yazılımdır. Böylelikle istediğiniz gibi modifiye edebilirsiniz. Ya da insanların hali hazırda yaptığı modifiye kernelleri kullanabilirsiniz. Liquorix gibi:
1620432396085.png

Yeni konular

Geri
Yukarı