Lise bölüm seçimi

SonOyuncu

Decapat
Daha fazla  
Hiç beklemediğim bir anda seçim kağıdı bugün önüme sunuldu ve sadece 1 gün süre verildi.
Bende farklı insanların da fikirlerini almak istedim.
Okuduğum okulda 3 bölüm var.
Eşit ağırlık, dil, sayısal.
Aklımdan geçen eşit ağırlık veya sayısal zira önü açık ve çok yönlü bir tercih olacağını düşünüyorum.
Sayısala daha yakınım çünkü hem dersleri ilgimi çekiyor hem de fena sayılmayacak bir seviyedeyim fizik ve matematikte.
Bir taraftan sayısalın beni ne kadar yoracağını az çok kestirebiliyorum benim için bu kararın belki de hayatımdaki dönüm noktası olduğunu da biliyorum.
Çok kararsızım...

Açıkçası ben sayısalda iyi değilim. O yüzden eşit ağırlık bana daha yakın geliyor. Fakat sayısalda iş imkanları daha fazla olduğundan eğer sayısalın iyiyse sayısal seçebilirsin.

Bende sayısal dersler daha çok hoşuma gittiği ve aklımda ki potansiyel meslek hedeflerinin çoğu bu bölümde olduğu için tercihimi sayısal yönünde kullanmıştım. Şöyle söylemeliyim ki 11. Sınıf Sayısal hiçte kolay değil. Dersler sıkıcı değil ama sınav kağıdı önünüze geldiği zaman kalp atışlarınızın anında 180'e fırlayışına tanık olmak istemiyorsanız düzenli ders çalışmanız gerek. Düzenli ders çalışırsanız altından kalkmanız zor olmaz fakat sadece dersi dinleyip sınavdan 1 gün önce konu anlatım videoları izleyerek yüksek notlar alınmıyormuş. Kendimden biliyorum. Ayrıca eğer dil öğrenme kabiliyetiniz iyiyse kesinlikle dil sınıfını da göz önünde bulundurun. Bu arada muhtemelen tercih yaptıktan sonra bölümü değiştirmek için zamanınız olacaktır. Fazla heyecan yapmayın.

Geri
Yukarı