Lise bölüm seçimi

Corazon

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm öncelikle.
Ben liseye yeni geçmiş bir öğrenciyim. Lisede bölüm seçme vaktine daha var fakat bölüm kararımı şimdiden verip bölümüme odaklanmak istiyorum. Aklımdan dil seçmek geliyor, sizce dil seçilebilecek bir bölüm mü? Artıları ve eksiklerini söyler misiniz?

Selamünaleyküm öncelikle.
Ben liseye yeni geçmiş bir öğrenciyim. Lisede bölüm seçme vaktine daha var fakat bölüm kararımı şimdiden verip bölümüme odaklanmak istiyorum. Aklımdan dil seçmek geliyor, sizce dil seçilebilecek bir bölüm mü? Artıları ve eksiklerini söyler misiniz?

Bende dil seçecektim iyi ki seçmemişim. Sayısaldan devam. Dili sonradan da öğrenebilirsin.

Yapmak istediğin mesleğin fakültesi hangi bölümden aldıysa onu seç. Kimsenin önerisini dinleme.

Herkes yazılımcı olacak diye bir şey yok?
Hayattan soğumuş sayılabilirim. Gelecek hakkında hiç bir planım ve hayalim yok. Yurtdışında rahat edebileceğim, Amerika, Almanya gibi yerlerde de o işle devam edebileceğim bir meslek istiyorum. Öyle bir meslek var mı araştırmadım fakat varsa ne olursa olsun o mesleğe yönelmeyi düşünüyorum. Bilginiz varsa var mı söylediğim şartlarda bir meslek ?

Hangi dil? Almanca mı yoksa ingilizce üzerinden mi devam edeceksin? Almanca için okuyacaksan işin biraz zorlaşabilir.

İlk önce hedefini belirle, bunun için Genç Tercih adlı site var alanlara göre sana bölümleri gösteriyo bunlara tek tek bak. Beğendiğin kafana yatan bölüm olursa onu seç bölüm diyorum alan değil. Alanı, o bölüm hangi alandaysa seçiceksin. Mühendislik bölümü sayısala giriyor sayısal seçmelisin örneğin. Dil seçiceksin mesela ama dilde ne yapıcaksın onu bilmen gerek. Nasıl olsa matematik 2 saat diye dil seçme.

Yeni konular

Geri
Yukarı