Lise için tavsiye

O arkadaşı takmaman sanırım kendi iyiliğin için en iyisi olur. Hani derler ya: "ortaokulda kaç puanla takdir alacağımızı hesaplardık. Lisede teşekkürü zor alıyoruz". Ha işte o arkadaş bu arkadaş. Dersleri takmayarak bir alışkanlık yaparsın. Günde 2,3 saat 9. sınıf için yeterli olacaktır. Eğer ki hiçbir dersi takmaz isen hocalar da seni takmaz. Dönem sonunda sen üzülürsün. Arkadaşın dersler gereksiz olduğu cümlesine gelirsek. Sanayiye, ticarete vs. atılacak ve bir başarı elde edebilecekseniz evet. Dersler gereksiz. Eğer ki bu şekilde bir başarı elde edemeyecekseniz geçmiş olsun.
Evet sizi takabilir bunu dediğinize göre dersleri bu kadar kafasına takmayacak tabi inek olucak şekilde hocalar kimsenin umurunda değil.

Yok hocam derslerime çalışacağım zaten onda bir sorun yok ama ben OBP ile alan bir liseye gittim okul bu sene taban OBP puanı olarak 94.60 almış benim OBP 99.72 okula gittiğimde ben okula 2. olarak yerleşmişim yani benim OBP puanımdan daha iyi 1 kişi var. Benim hedefim YTÜ bilgisayar mühendisliği sizce bu okulda kazanabilir miyim?

Çünkü LGS de istediğim okula gidemedim 409 puan 8.33 yüzdelik yaptım ama istediğim okula gidemediğim için kendime olan güvenim kalmadı.

Hani derler ya okuduğun lisenin önemi yok diye. İşte gerçekten yok. Lise okumadan bile açıktan okuyarak o rakiplerini geçebilirsin. Lise hayatın, senin kendi çalışmana bağlıdır. Sen okul ile yarışmıyorsun. Sen Türkiye'deki her öğrenci ile yarışıyorsun. O liseye gidemediğin için üzülmene gerek yok. Lisedeki başarında hocaların katkısı olur. Eğer ki tamamen aynı özelliklere sahip öğretmenler olsaydı ve iki lisede tamamen aynı özelliklerdeki öğretmenler olsaydı emin ol başarı durumunu değiştirecek hiçbir değişiklik olmazdı. Puanı düşük bir liseye gittiğini düşünelim. Okul 1. liği ile sanırsam 60 puan ek olarak alıyorsun. Yani üzülecek bir durum yok. Daha çok çalışarak okul 1.si olmaya çalış. Ben Türkiye'de yüzdelik dilim olarak yanlış hatırlamıyorsam 8.13'lük dilimdeydim. Şu anda yerleştiğim okulda okul 1.si oldum.

Evet sizi takabilir bunu dediğinize göre dersleri bu kadar kafasına takmayacak tabii inek olacak şekilde hocalar kimsenin umurunda değil.

Bu arkadaşın durumunu da görüyoruz. Bu cümleyi anlamak için en az 5 defa okudum hala anlayamadım. Sayın kckc, çalışmazsan bu arkadaş gibi olursun 😂😂😂

Hani derler ya okuduğun lisenin önemi yok diye. İşte gerçekten yok. Lise okumadan bile açıktan okuyarak o rakiplerini geçebilirsin. Lise hayatın, senin kendi çalışmana bağlıdır. Sen okul ile yarışmıyorsun. Sen Türkiye'deki her öğrenci ile yarışıyorsun. O liseye gidemediğin için üzülmene gerek yok. Lisedeki başarında hocaların katkısı olur. Eğer ki tamamen aynı özelliklere sahip öğretmenler olsaydı ve iki lisede tamamen aynı özelliklerdeki öğretmenler olsaydı emin ol başarı durumunu değiştirecek hiçbir değişiklik olmazdı. Puanı düşük bir liseye gittiğini düşünelim. Okul 1. liği ile sanırsam 60 puan ek olarak alıyorsun. Yani üzülecek bir durum yok. Daha çok çalışarak okul 1.si olmaya çalış. Ben Türkiye'de yüzdelik dilim olarak yanlış hatırlamıyorsam 8.13'lük dilimdeydim. Şu anda yerleştiğim okulda okul 1.si oldum.

Bu arkadaşın durumunu da görüyoruz. Bu cümleyi anlamak için en az 5 defa okudum hala anlayamadım. Sayın kckc, çalışmazsan bu arkadaş gibi olursun 😂😂😂
Ne kadar komik ama değil mi egoist erif 😂

Dersleri fazla boşlamışsınız siz de. Anadilinizi düzgün kullanamıyorsunuz.
Anadili düzgün kullanmak mi hersey dersleri boşladigim doğrudur.

Ne olursa olsun düzenli çalış. 9.sınıf olsan bile günlük 1-2 saat çalışsan bile kafi. Hiç çalışmamaktan iyidir, eğer hiç çalışmazsan 11-12 de bir yerlerin tutuşmaya başlar ve çalışmak çok zor gelir.

Her şey olduğunu mu söyledim? Sadece düzgün konuşamayan, sizin gibi birini ciddiye alacak, lafına güvenecek insan sınırlıdır.
Emin ol senden daha iyiyimdir iki üç kelimeyi anlayamayan birinin bunu demesi ironik.

İki üç kelimeyi anlayamayan arkadaş gibi olmak istiyorsan inek olursun aynı bu eleman gibi 😂

Geri
Yukarı