Lise için tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam kasma dediğiniz derslere çok önem vermeyeyim mi?
Yok hocam onu kast etmedim. Ortamı gözünüzde büyütmenize gerek yok. Benim olduğum lisede ortam ortaokuldakinden daha zevksizdi. Onu demek istedim. Yoksa dokuzuncu sınıfta insanın sırtına baya ağır yük biniyor onları kesin halletmelisiniz.

Sana her selam verenle arkadaşlık kurma. Bugün seni seven yarın seni yere gömer.
Senin gözünde özel olan bilgiler onların gözünde özel olmayabilir. Sana karşı koz olarak kullanırlar.
Son olarak sana kabadayılık taslayanları direkt idareye bildir. İdareye bildirince ezik olunmuyor.

Çok fazla kalem götürme. İnsanlarla iyi anlaş ilk günden arkadaşın olsun. Ama kimseye de fazla güvenme. Pişman olursun. Derslerine odaklan.
Hocam gittiğim okul da 10.sınıflardan çok tanıdık var. ortalama bir anadolu lisesi ve arkam sağlam. Takılacak kişi de bolca var. Arkadaş konusunda 0 sıkıntı.

Bir de dersler çarpabilir. Hiç unutmam lisedeki ilk yazılı sınavım biyoloji dersindendi ve 60 almıştım. Ortaokulda düşük not almamış biri olarak çarpmıştı beni. Ama ileride bunun da bir öneminin olmadığını fark edeceksin. Asıl sınav önemli. OBP'yi son sene bile yükseltebilirsin.
hocam 90 altı notum yok ailem 85+ bekliyor demeyin öyle şeyler :D

Hocam gittiğim okul da 10.sınıflardan çok tanıdık var. ortalama bir anadolu lisesi ve arkam sağlam. Takılacak kişi de bolca var. Arkadaş konusunda 0 sıkıntı.
Hocam tanıdık meselesi değil bu. İnanın bir kişi yüzünden okuldan bile atılabilirsiniz. Lise bambaşka bir yer. Yaşamasam söylemem. En yakın arkadaşların bile ben mebe şikayet gidecek kadar olay yaşadığına şahit oldum.

hocam 90 altı notum yok ailem 85+ bekliyor demeyin öyle şeyler :D
Hiç de öyle olmuyor kusura bakmayın. Benim ortaokul full takdir idi. Lisede ilk edebiyat sınavım 34tü. 😀 Notları umursamıyorsun zaten bir süre sonra. Önemli olan üniversite sınavı.

Hocam tanıdık meselesi değil bu. İnanın bir kişi yüzünden okuldan bile atılabilirsiniz. Lise bambaşka bir yer. Yaşamasam söylemem. En yakın arkadaşların bile ben mebe şikayet gidecek kadar olay yaşadığına şahit oldum.
hocam bana yamuk yapanı indiririz manasında değil de arkadaş konusunda sıkıntı çekmem anlamında söylemiştim :D 6 yıllık en iyi arkadaşım o okulda sıkıntı yok yani.

5 6 tane de uzun süredir tanıdığım arkadaşım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı