Liseye geçeceklere tavsiyeleriniz nelerdir?

Sadece Teknoloji

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Size sorum olacak. Ben bu yıl bir Anadolu lisesine geçeceğim. Tavsiyeleriniz var mıdır? Ayrıca. Liseye başlamadan son 1 ay önce ne yapmam gerek tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

Derslerinizi salmayın ve hemen herkesle samimi olmayın. Verebileceğim en iyi iki öneri budur. Lise hayatınızda başarılar dilerim. 🙂

Benim de bir sorum var 9. sınıfta YKS için çalışmaya başlamalı mıyız?
Harıl harıl çalışmayı gerektirecek bir durum yok. Normal bir şekilde 9.sınıf derslerinizi sıkı tutabilirsiniz.

Anadolu lisesi okumasam bile arkadaşlarım derslerin çok zor olduğunu ve çok çalışma gerektirdiğini söylüyorlar. Sen sen ol ders çalışmayı sakın bırakma.

Derslerinizi salmayın ve hemen herkesle samimi olmayın. Verebileceğim en iyi iki öneri budur. Lise hayatınızda başarılar dilerim. 🙂

Harıl harıl çalışmayı gerektirecek bir durum yok. Normal bir şekilde 9.sınıf derslerinizi sıkı tutabilirsiniz.
11-12 de başlayabilirsin dostum :D
Peki 9. sınıfta eski LGS düzenimde mi çalışmalıyım yani 3-4 saat yeterli midir?

Ortaokul ve lise arasında uçurum gibi fark var. Yeni dersler, yeni ortam, yeni öğretmenler gibi yenilikler olacak. 9. sınıfta zorlanmanız ve derslerden kalmanız normal. 7. sınıfta 97 ortalamam vardı, 9. sınıfta 70.
Benim de bir sorum var 9. sınıfta YKS için çalışmaya başlamalı mıyız?
11-12 gibi başlayabilirsiniz.

Peki 9. sınıfta eski LGS düzenimde mi çalışmalıyım yani 3-4 saat yeterli midir?
Lisede dersler daha fazla ve daha zor. O yüzden daha çok çalışmanızı ve mümkünse dershaneye gitmenizi öneririm.

Geri
Yukarı