Lise kıyafet zorunluluğu

Hocam okulların geneli genelde uzun saç gibi saçmalıklara takılıyor. Sanki öğrenci saçını kesince okul son derece disiplinli, muhteşem bir yer olacak. Daha geçen gün tuvalete beden dersi için üstümü değiştirmeye gittim, tuvaletin pisliğine diyecek bir şey yok zaten ama kapıda hamam böceği gördüm...
Temizleyeceklerine milletin saçına, giysisine, küpesine laf atıyorlar.
Aynı dediğiniz gibi hocam geçen lazım oldu lavaboya gittim at ahırından daha beter durumdaydı hayır okulda yeni başlamış bu hale gelmesi zor 3 aylık süreçte tek bir hazırlık yapmamışlar benim saçıma kıyafetime laf atıyorlar.

Okul aile birliği oylamaya sunar ya da kararı kendisi alır

@XandX önce okuduğumuzu bir anlayalım. Sonra okul aile birliğinin aldığı kararı beğenmiyorsaniz açık liseye geçebilirsiniz. Yapacak bir şey yok, sene başında öyle karar alınmışsa uymak zorundasınız.

Okulların ufak tefek kuralları olmak zorunda.
Zaten eğitimimiz içler acısı bari en azından biraz disiplin olmalı. Öyle saldım çayıra mevlam kayıra olmamalı.
Hele giysi serbestliği bizim gibi fakir insanların çok ülkelerde bu asla olmamalı. Bu resmen yasal akran zorbalığının önünü açmaktadır.
Bu tarz şeyleri çok büyütmemek ve kurallara uymak lazım.
Tertip ve düzen güzeldir.
Hocam benim imkanım yok aileminde imkanı yok eğer ki sözde okul aile birliği kılık kıyafeti zorunlu tutuyorsa alamayacak kişileri de desteklemesi lazım.

alamayacak kişileri de desteklemesi lazım.

Alamayacak kişiler durumunu okul idaresine belirtirse yardım yapılacaktır. Sırf sen okul kıyafetini beğenmiyorsun diye de algı yapmaya çalışmanın bir mantığı yok.

Aynı dediğiniz gibi hocam geçen lazım oldu lavaboya gittim at ahırından daha beter durumdaydı hayır okulda yeni başlamış bu hale gelmesi zor 3 aylık süreçte tek bir hazırlık yapmamışlar benim saçıma kıyafetime laf atıyorlar.
Kesinlikle hocam, tuvaletlerin ahırdan farkı yok. Ya da belki tuvalette yalnız hissetmeyelim diye hayvan dostlarımızı ellemiyorlar.

@XandX önce okuduğumuzu bir anlayalım. Sonra okul aile birliğinin aldığı kararı beğenmiyorsaniz açık liseye geçebilirsiniz. Yapacak bir şey yok, sene başında öyle karar alınmışsa uymak zorundasınız.

Size bir lafım yok okuduğumu anlayabiliyorum da sadece "ya da kararı kendisi alır" lafınız biraz saçma geldi benim haberim olmadan neyin kararını kim veriyor? Açık lise işini 2. dönem yapacağım zaten fakat ilk dönemde mutlu bitireyim istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yönetmelik geçerliliğini mi yitirdi o halde ? Benim gördüğüm "MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir." maddesi hala geçerli yönetmelikte.
Maddeyi anlamadım. "Sivil" olarak belirtilmemiş, ancak direk "kılık ve kıyafet serbesttir" şeklinde belirtmesi tuhafıma gitti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı