Lise nasıl bir yer?

Sana tavsiyem bu yaz 9.sınıf'ın konu anlatımlarını dinle.
Ne gereği var ki? Zaten 9. sınıfta görmeyecek mi bu konuları? Zaten yoğun bir müfredat var ülkemizde ne diye yükünü arttırsın ki? Buna katılmıyorum.

Lisenin çok özel bir yanı yok bence. Normal okul işte. Dersler ağırlaşıyor ciddi manada. Düzenli olarak tekrar yapmak gerekiyor. Ortamı felan gideceğiniz liseye bağlı daha çok.

Ne gereği var ki? Zaten 9. sınıfta görmeyecek mi bu konuları? Zaten yoğun bir müfredat var ülkemizde ne diye yükünü arttırsın ki? Buna katılmıyorum.

Lisenin çok özel bir yanı yok bence. Normal okul işte. Dersler ağırlaşıyor ciddi manada. Düzenli olarak tekrar yapmak gerekiyor. Ortamı felan gideceğiniz liseye bağlı daha çok.
İşte senin gibi insanlar ''ne gerek var ki'' diyerek birçok işi önceden önlem almayıp sonrada patlamayla bitiyor işi.Farklı ülkede ki insanlar bunu nasıl yaparız derken senin gibi insanlar bunu onlar yapamamış biz asla yapamayız gibisinden olaya bakıyor.Eğer bu yaz çalışırsa adam akıllı okulda göreceği eğitim ilede performansını arttırır derslere önceden katılarak hocalarının gözüne girer.Bu da performans puanı olarak yansır.

@o1Poseidon Kusura bakmayın, sırf muhalefet olmak için demiyorum ama dedikleriniz gerçekten saçma ve gerçek dışı. Bunun önlem almayla felan bir ilgisi yok ki. Üniversite sınavına 4 sene var, zaten göreceği konuları yazın çalışmasının bir anlamı var mı? Henüz 8. sınıfa gidiyor bırakalım da çocukluğunun tadını çıkarsın ileride zaten fırsatı olmayacak, haksız mıyım? Her şey ders değil.
Farklı ülkede ki insanlar bunu nasıl yaparız derken senin gibi insanlar bunu onlar yapamamış biz asla yapamayız gibisinden olaya bakıyor.
Konunun bununla alakası olduğunu düşünmüyorum. Ben arkadaşa şu işi başaramazsın felan demiyorum.
Eğer bu yaz çalışırsa adam akıllı okulda göreceği eğitim ilede performansını arttırır derslere önceden katılarak hocalarının gözüne girer.Bu da performans puanı olarak yansır.
9. sınıfta dersleri düzenli olarak tekrar ederse zaten sınavlardan yüksek not alır. 9. sınıfta öğrenciden beklenen bu zaten, TYT'yi bitirmesi değil. Sınav notları yüksek olan bir öğrenciye -derste yanlış bir hareket yapmadığı sürece- hocaların düşük performans notu vereceğini sanmıyorum.

@o1Poseidon Kusura bakmayın, sırf muhalefet olmak için demiyorum ama dedikleriniz gerçekten saçma ve gerçek dışı. Bunun önlem almayla felan bir ilgisi yok ki. Üniversite sınavına 4 sene var, zaten göreceği konuları yazın çalışmasının bir anlamı var mı? Henüz 8. sınıfa gidiyor bırakalım da çocukluğunun tadını çıkarsın ileride zaten fırsatı olmayacak, haksız mıyım? Her şey ders değil.

Konunun bununla alakası olduğunu düşünmüyorum. Ben arkadaşa şu işi başaramazsın felan demiyorum.

9. sınıfta dersleri düzenli olarak tekrar ederse zaten sınavlardan yüksek not alır. 9. sınıfta öğrenciden beklenen bu zaten, TYT'yi bitirmesi değil. Sınav notları yüksek olan bir öğrenciye -derste yanlış bir hareket yapmadığı sürece- hocaların düşük performans notu vereceğini sanmıyorum.
Önlem almayla çok ilgisi var.Eğitim sistemi berbat durumda.Artık adam sana hangi alanlarda başarılısın demiyor direk matematik iyi mi şu iyi mi diye işe alıyor.Direk üniversite sınavını katmışsınız işin içine.Çocuk daha yeni 9 olacak siz üniversite diyorsunuz.Artık herşey ders oldu bu ülke de.Çocuğun farklı dallara ilgisi varken sadece aynı sınavlara sokuyor bu sistem.Daha fazla sizin gibi kişilerle vaktimi harcamayacağım.

Önlem almayla çok ilgisi var. Eğitim sistemi berbat durumda. Artık adam sana hangi alanlarda başarılısın demiyor direk matematik iyi mi şu iyi mi diye işe alıyor.
Arkadaşım, 9. sınıfta derslerini düzenli olarak tekrar eden birisinin başarılı olmaması için bir sebep söyler misin bana? Olimpiyatlara mı hazırlanıyor yani bu kadar komplike bir şey değil. Bu işin asgarisi budur, fazlasını yapmanın hele hele 9. sınıfa geçmeden yapmanın bir anlamı yok. Derslerden bıkar.
Direk üniversite sınavını katmışsınız işin içine. Çocuk daha yeni 9 olacak siz üniversite diyorsunuz.
Demek istediğim şey, lisedeki esas amacımız üniversite sınavında iyi bir bölüm kazanmak değil mi? Öyle ise bunun için ciddi çalışma yapmaya 11. sınıfta veya 10. sınıfın yazında başlanabilir. 9. sınıfa geçmeden bir hazırlığa gerek yok.

Daha fazla sizin gibi kişilerle vaktimi harcamayacağım.
Abarttığınızı düşünüyorum, fikrinize saygım var. İyi forumlar.

Yukarıda bir arkadaş hangi liseye düştüğüne bagli demiş bana kalirsa okul pek de önemli degil onemli olan insanlarin vicdani liseye gectigin zaman herkesle haşır neşir olmamanı dilerim çünkü 10.sınıfa geçerken bunun dezavantajlarini çok yaşıyorsun herkesle arkadaş olmak için okula gitme dersi anla öğren çalış kendin ol eminim ki sana insanlar kendiliginden arkadaş olmayi teklif edecek 😆👍

Yeni konular

Geri
Yukarı