Lise öğrencisi ne kadar harçlık almalı?

Bir yandan üniversiteye çalışıyorum boş günüm yok.

Direk para biriktirmek için okulda da bir şey yemiyorum üniversite sınav zamanı insan bunalıyor ve ben bu paraya yapacak aktivite bulamıyorum.

Hocam bende YKS'ye çalışıyorum ailem para vermiyor kendim kazanıyorum hafta içi de YKS çalışıyorum biraz sıkışık oluyor ama hallediyorum.

Üniversite okuyorsan eğer part time olarak bir işe girip çalışabilirsin veyahut bölümüne bağlı olarak staja girebilirsin. Üniversite öğrencilerine ekstra olarak ücret ödeniyor. Ona başvurdun mu?

Minibüse 16 lira gitse 40TL'den kalan para 24 bu parayla kantinde ne yiyebilirsin ki?
Bence pederin verdiği ücret sadece yol parası

Yol parası git gel belediye ile 2 tl ancak her ailenin kuralları farklı mesela telefon faturamı ben ödüyorum ve ya netflix gibi bir şey alsam onlar da buraya dahil ya da yeni bir şey almak istesem yarısına destek oluyorlar

12.sınıfım günlük 90 harcıyorum hiç bir şey çıkmazsa. Zaten sadece öğle yemeği 70 TL tutuyor. Bence çok az.
Bence öğlen yemeğine 70 TL ödemen fazla. Zaten kantin dışında bir yerden bir şey alamazlar diye fiyatları böyle artırmaları absürt olmuş

Kardesim ailenin durumunu bilmiyorum ama bu para YETERSIZ. Herkes yeter yazmis saka gibi.
Kantinde tost olmus 25TL zaten. Canin ceker bir cikolata almak istersin alamazsin.

Biriktiriyorum desen 30-40TL ile neyin birikimi?

Yol parası git gel belediye ile 2 tl ancak her ailenin kuralları farklı mesela telefon faturamı ben ödüyorum ve ya netflix gibi bir şey alsam onlar da buraya dahil ya da yeni bir şey almak istesem yarısına destek oluyorlar
Dostum dediğim gibi bölümüne bağlı olarak okuldan seni staja vermelerini iste bence. Bunu yapamıyorsan eğer part time olarak bir yerde çalışabilirsin. Bir çok cafe akşam çalışacak genç arıyor.

Kardesim ailenin durumunu bilmiyorum ama bu para yetersız. Herkes yeter yazmis saka gibi.
Kantinde tost olmus 25TL zaten. Canin ceker bir cikolata almak istersin alamazsin.

Biriktiriyorum desen 30-40TL ile neyin biriki mi?

Fakir edebiyatı yapmıyorum ben reis, ciddiyim o para yeterli 2010 da 25 kuruştu Max 50kuruş. Bir arkadaş 3-4 tane çikolatalı kek getirirdi, bizim arkadaşlarda öğle arasına kadar o kekleri yiyebilmek için yağcılık yaparlardı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı